Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Pierwsze słowa – Akademia Mądrego Dziecka. Książeczki edukacyjne z ruchomymi obrazkami.

Seria zagościła na moim blogu na dobre. Dzieci ją uwielbiają i ja także. Tym razem rozgościł się cykl „Pierwsze słowa”. Kiedy marzy nam się by dziecko wreszcie zaczęło z nami konwersować na swój sposób, wszystkie chwyty są dozwolone. Zwłaszcza takie jak te książeczki. Niewielkich rozmiarów, kartonowe, więc idealne dla małych dzieci. Kolorowe ilustracje przykuwają uwagę jeszcze czymś, mianowicie posiadają ruchome elementy. To dziecko nimi steruje. Dziś z cyklem Pierwsze Słowa uczymy się poznawać dzikie i domowe zwierzęta, poznawać smaki poznając nazwy potraw, warzyw i owoców w książeczce Jedzenie. A zagadnienia z Muzyki poznamy w Muzyka.

Zwierzęta domowe i Dzikie Zwierzęta.

Książeczki nie tylko uczą poznawać słowa, ale dopasowywać je do odpowiednich przedmiotów, zwierząt. A kolorowe ilustracje, jak n kręcący się kołowrotek dla chomika, woda z trąby słonia, czy kłębek wełny jeszcze bardziej przykuwają uwagę dziecka. Skupia się na książce, i na zabawie. Zwierzęta domowe staną się dziecku jeszcze bliższe. A co z tymi z poza zasięgu naszego domu… Dzięki jednej z książeczek dziecko może poznać Dzikie zwierzęta, takie jak słoń, hipopotam, lew, małpka, niedźwiedź ale i morskie takie jak wieloryb, błazenek, ośmiornica. Czy wasze pociechy już znają te zwierzaki?

Muzyka:

A może w waszej rodzinie kryją się muzyczne talenty i jak najszybciej chcecie rozbudzić je w najmłodszej pociesze? Chcecie by dziecko poznało różne instrumenty i wzbogaciło słownictwo o ich znajomość. To książka Muzyka będzie idealna. Tu także znajdziemy kolorowe ilustracje, i ruchome elementy, np pałeczki ksylofonu. ruchome grzechotki, pałeczki od bębenków, suwak puzonu, czy harmonijka akordeonu. To zawsze jakiś początek, zalążek zamiłowania do książek, do muzyki.

Jedzenie:

Jeśli chcecie by wasz mały smakosz poznał nazwy lubianych przysmaków wystarczy podsunąć mu książeczkę Jedzenie. Tam wszystko od warzyw, owoców po przysmaki takie jak kurczak, mleko, ciastko, cukierki, deser. Proste nieskomplikowane ilustracje, mało tekstu, i całą robotę robią tu ruchome elementy.

Na samym końcu każdej z książeczek znajdziemy wszystkie ilustracje, bez podpisów. Taki mały sprawdzian. Pokazując je dziecku możemy sprawdzić czy coś zapamiętało czy też nie. Cykl Pierwsze słowa jest dość obszerny, a to co Wam dziś pokazałam to kropla w morzu.

Zobaczcie wszystkie nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka:

O jakich pozycjach z serii mogliście u nas poczytać? Sprawdźcie:

  1. “Bobas odkrywa naukę” i Fizyka nam nie obca.
  2. Kieszonkowy alfabet, nowe słowa i przedszkolne historie. Akademia Mądrego Dziecka od Egmont.
  3. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych, czyli jak poznajemy i uczymy się przyrody z Akademią Mądrego Dziecka od Egmont.
  4. A to ciekawe? Czego szuka myszka?Dlaczego owady lubią kwiaty? Kolejna propozycja Akademii Mądrego Dziecka od Egmont.
  5. Ciuchcia Tomek i nauka kolorów. Akademia Mądrego dziecka od Egmont.
  6. Mądre książeczki dla 2 latka. Bobas odkrywa naukę z Akademią Mądrego Dziecka.
Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights