Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Mądre książeczki dla 2 latka. Bobas odkrywa naukę z Akademią Mądrego Dziecka.

Książeczki z tej serii już wam pokazywaliśmy. Cudne kartonowe książeczki które zachwycą nie tylko wykonaniem, ilustracjami ale i prostotą przekazu często bardzo skomplikowanych zagadnień z dziedzin takich jak Fizyka, Inżynieria Lotnicza czy Anatomia. Cykl ten także już zagościł w naszym domu, dziś chcemy wam pokazać kolejne propozycje z cyklu.

Cykl: Bobas odkrywa naukę.

Tutaj mamy 4 ciekawe propozycje, dzięki którym rozbudzimy wyobraźnię naszych dzieci. Kolorowe, kartonowe przez co wytrzymałe i idealne nawet dla najmłodszych odbiorców.

Wzrok:

Ta książeczka odkryje przed naszym brzdącem tajemnice wzroku. Pokaże jak to się dzieje że dzięki oczom widzimy to co nas otacza. W jaki sposób nasze oczy funkcjonują, co jest odpowiedzialne za to że widzimy. Doo tego ukazane jest to w bardzo prosty i łatwy do zrozumienia sposób, zwłaszcza dla dzieci.

Czy wy wiedzieliście że to czopki i pręciki znajdujące się w siatkówce naszego oka odpowiedzialne są za zmianę impulsów światła w impuls elektryczny odbierany przez nasz mózg?

Słuch:

Ta z kolei odkryje prze dziećmi tajemnice dźwięku. Tego jak to się dzieje że dźwięk powstaje i jest przez nas słyszany. Autor w prosty sposób pokazał jak to się dzieje że dźwięk powstaje. Co sprawia że jeden jest cichy drugi głośny, i czym naprawdę on jest. Do tego pokazuje dzieciom po co nam uszy i jak one działają. Ukazał także problem który nasze dzieci powinny poznać mianowicie brak słychu, fakt że niektóre dzieci muszą nosić specjalne aparaty by słyszeć.

Kwarki:

Ta propozycja porusza zagadnienia z Fizyki. Dziedziny którą nasze dzieci poznają głównie w szkole. Tu autor przedstawia nam budowę atomu, bo to one tworzą cząsteczki które budują nasz świat, wszystko co nas otacza jak i nas samych. Porównuje tu twórcze budowle z klocków do tego jak kwarki budują neutrony i protony które łącząc się tworzą jądro atomu, pamiętacie jeszcze te zagadnienia? W ciekawy i kolorowy sposób ukazane jest tu powstawanie atomu jak ii jego rozbijanie, wszystko ukazane w porównaniu do lubianej zabawy dzieci – klocków i z nich tworzenia.

Inżynieria lotnicza:

Tu nasz bobas odkryje co sprawia że samoloty i ptaki latają. W piękny, kolorowy sposób pokazuje na podstawie budowy ptaszka co sprawia że on lata, następnie przenosi te fakty na samolot. A przecież samoloty to olbrzymie i ciężkie maszyny nie lekkie drobne ptaszyny. Co potrzebne by wzbiły się w powietrze. Wszystkiego dowie się dziecko z tej książeczki.

Czyż nie fantastyczne? Pamiętajmy jednak że nie wystarczy kilkulatkowi dać książkę i łudzić się że te wszystkie informacje sam rozszyfruje. Warto Poświęcić czas i zabawić się w narratora który w ciekawy sposób przekaże te informacje. Rozbudzimy jego wyobraźnię, ale i pogłębimy nasze więzi przy wspólnej nauce. Dziecko w takim wieku jak Niko chłonie jak gąbka, nie musi od razu wszystkiego wiedzieć ale te informacje często odświeżane utkwią tam gdzie powinny, a do tego na pewno wzbogacimy jego słownictwo w danej dziedzinie. Już teraz możecie sobie wyobrazić minę rodziny gdy dziecko które dopiero co uczy się mówić, pokaże na oczko i powie siatkówka? Miny bezcenne uwierzcie mi ;P To jeszcze nie koniec, już wkrótce pokażemy inne nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka.

Tutaj znajdziecie poprzednie pozycje jakie Wam przedstawialiśmy z tej serii:

  1. “Bobas odkrywa naukę” i Fizyka nam nie obca.
  2. Kieszonkowy alfabet, nowe słowa i przedszkolne historie. Akademia Mądrego Dziecka od Egmont.
  3. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych, czyli jak poznajemy i uczymy się przyrody z Akademią Mądrego Dziecka od Egmont.
  4. A to ciekawe? Czego szuka myszka?Dlaczego owady lubią kwiaty? Kolejna propozycja Akademii Mądrego Dziecka od Egmont.
  5. Ciuchcia Tomek i nauka kolorów. Akademia Mądrego dziecka od Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights