DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Wiosenna girlanda z motylkami – DIY.

Czas jaki mamy każdy widzi. A że wielkimi krokami wparowała Wiosna i zbliżają się Święta. Coraz bardziej skupiamy się na wiosennym dekorowaniu naszych wnętrz. U nas zagościły motylki. Dziś chcieliśmy Wam pokazać, jak niemalże zerowym nakładem zrobić motylkową girlandę do zawieszenia w oknach lub gdziekolwiek indziej. takie motylki można też wykorzystać do innych dekoracji.

Co nam potrzebne do wykonania motylków?

  • Papier kolorowy, najlepiej kolorowy ksero, lub rysunkowy, chodzi o to by kolor był z obu stron 😉 Choć jeśli nie to motylki i tak wyjdą cudne. Jeśli posiadamy tylko biały, żaden problem, gotowe motylki można udekorować samodzielnie obklejając, obsypując brokatem.
  • nożyczki
  • klej

Kartki składamy po przekątnej, tak by powstał nam trójkąt równoramienny. Zbędny pasek odcinamy.

Następnie naszą kartkę składamy w trójkąt ale po drugiej przekątnej.

Następnie nasz kwadracik składamy na pół, ale już nie w trójkąt. Najlepiej jest odwrócić nasz kwadrat tak by grzbiety zgięć po przekątnych przy składaniu na pół chowały się do środka. Ułatwi nam to późniejsze składanie motylka. Ja zaczęłam tak jak widzicie poniżej i już wiem że składanie tak by wszystkie grzbiety składań były od jednej strony przysporzy trudności przy późniejszym kroku.

Kartkę składamy następnie, ponownie na pół.

Teraz krok który jeśli postąpicie według wcześniejszej instrukcji nie powinien być trudny. Składamy naszą kartkę w trójkąt. Chowając jedną jej część w środek.

Na zdjęciu wyżej to tylko jedna strona schowana, druga musi chować się tak samo. Powinniśmy otrzymać trójkąt, którego boczne narożniki tylko górnej jego warstwy zaginamy ku górze to wierzchołka.

Następnie odwracamy nasz trójkąt na drugą stronę i wierzchołek odginamy nad krawędź tak by zachodził za nią około 1 cm, zależy jak bardzo chcemy naszego motylka wygięć. Wierzchołek ustawiamy równo z liniami środka.

Teraz możemy go przykleić, i delikatnie składamy naszego motylka na pół ściskając tylko w tym miejscu klejenia i gotowe.

Po przyklejeniu powinno Wam Wyjść coś takiego.

Naszego motylka możemy zostawić tak jak jest z ostrymi czubkami skrzydełek, lub nożyczkami je zaokrąglić, u nas są i takie i takie.

Jak widzicie mamy motylki różnej wielkości, a to dlatego że z jednej kartki A4 możemy otrzymać 1 dużego motyla, z odciętego paska, tworząc dwa kwadraty otrzymamy kolejne dwa motylki, z kawałka który znów nam zostanie również możemy stworzyć dwa motylki, Czyli w sumie 5.

Jak złożyć motylki w girlandę.

Co nam będzie potrzebne? gotowe sklejone już motylki i sznurek , nitka, ewentualnie żyłka. U nas to kordonek. Jeśli nasza girlandę chcemy urozmaicić, można coś do niej dopiąć, u nas są to piórka z koralikiem, których mamy trochę.

Aby zamieścić je na naszym sznurku możemy go dopiąć zszywaczem, przewlec robiąc dziurkę dziurkaczem i zawiązać, by nie spadały w jedno miejsce. Ja nie dziurawiłam naszych. Przewlekaliśmy nasz sznurek pd spodem motylka pod skrzydłami jest luka między skrzydłami i wierzchołkiem który zaginaliśmy do wygięcia motylka i sklejaliśmy. Tak naprawdę nasza girlanda może powstać już na etapie klejenia wierzchołka, wklejając pomiędzy elementy klejone sznurek., tyle że wtedy nasze motylki skierowane będą w jedna stronę. My zaczęliśmy w takiej kolejności, od największego do najmniejszego, gdzie największe są na samym dole girlandy. Jednak wszystko zależy od tego jak ona ma zawisnąć.

Tak prezentują się gotowe girlandy a naszych okienkach. Mam nadzieje ze wszystko wyjaśniłam w miarę zrozumiale.

W każdym pokoju, na każdym oknie zawisły girlandy.

W Salonie ii sypialnie także tyle ze już bez piórek <

Do sypialni powstały girlandy z gładkich białych motylków <3

Mogło by się wydawać że to pracochłonne ale takie nie jest. wszystkie materiały praktycznie każdy posiada. Same motylki składa się bardzo szybko wbrew pozorom. A gotowe girlandy prezentują się ciekawie, wprowadzają kolor, wiosnę do mieszkania. Delikatny podmuch wprawia je w ruch. Sami popatrzcie. Polecam każdemu, cudna dekoracja a do tego wspólnie z dziećmi spędzony czas.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights