Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

A to ciekawe? Czego szuka myszka?Dlaczego owady lubią kwiaty? Kolejna propozycja Akademii Mądrego Dziecka od Egmont.

Egmont wypuściło na rynek bardzo fajną serię Akademia Mądrego Dziecka. Kilka propozycji z tej serii już wam pokazaliśmy. Dziś przychodzimy z kolejną. Cudowne kartonowe książeczki. To świetna propozycja dla najmłodszych. Książeczki cudnie kolorowe z przepięknymi ilustracjami: Christiny Mesturini. Ze świetną przyciągająca wzrok okładka z trójwymiarowym otworem. dlaczego? Jak? Otóż na każdej stronie jest w jednym miejscu otwór, na każdej kolejnej stronie mniejszy, może o innych kształtach, co daje wrażenie głębi. Książeczki są sztywne więc maluch ich nie podrze, no chyba ze zechce nich zasmakować, tak jak to ma Nikoś w zwyczaju.

Książeczki ukazują pewne tematy, proste przekazy, krótkie historyjki i rymowanki. My do nich także sami stworzymy własną z łatwością byle tylko zainteresować dziecko, a o to nie jest trudno, książeczki same przyciągają ich uwagę.

Pierwsza z nich to „Myszka szuka domu”. Historia myszki szukającej swojego kącika, w poszukiwaniach tego swojego miejsca przeżywa przygody i poznaje inne zwierzęta, mniej lub bardziej przyjazne. Otóż nasza myszka, zagląda do każdej większej i mniejszej dziurki, norki, jaskini. Są to już domki innych zwierzątek.

Wszystko zabawnie ubrane w wierszyki. Prosto i jasno opisane. Dziecko z zaciekawieniem przygląda się zwierzakom, a jeśli jeszcze rodzic wzniesie się na wyżyny i postara się wydobyć przypominający dane zwierzę dźwięk, to zachwytów nie będzie końca.

Kolejna z propozycji to Owady i kwiaty. To skupiamy się na życiu owadów ii kwiatów, dlaczego w sumie jedno bez drugiego żyć nie może. Znów przecudne ilustracje, które kolorami przyciągają wzrok. Do tego piękna historyjka. Dzieci poznają różne piękne kwiaty, i te wprost z ogródka czy przydomowej łąki. Słoneczniki, piwonie, i barwinki, a wokół motyle, ważki, i cudaczne gąsienice, zmęczone trzmiele, pluskwy i mrówki. Cudnie zapracowane. i znów uwagę przykuwa sama okładka, z otworem, na każdej stronie, z każda stroną mniejszym i o różnym kształcie co daje głębię, trójwymiar pośrodku kwiatka. Fantastyczna seria. I choć tu owady może nie przypominają aż tak bardzo realnych owadów, to jednak najważniejszy szczegół jest tu widoczny.

Książeczki rozbudzają zmysły dziecka, pobudzają wyobraźnie, uczą otaczającego świata. Idealne od najmłodszych lat, a powiem Wam że i starszaki mogą się wiele nauczyć.

Książeczki wielkości 21 x 19 cm. Liczba stron? aż 22 kolorowe strony. W serii mamy aż 18 tytułów i nam marzą się wszystkie <3 Tylko gdzie my je pomieścimy. Ale jak tu omówić sobie tak fantastycznej serii? No ja nie umiem 😉

Za tyle wiedzy i kolorów, pięknych historii dziękujemy wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights