Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Kieszonkowy alfabet, nowe słowa i przedszkolne historie. Akademia Mądrego Dziecka od Egmont.

Szkolny i zerówkowy czas to czas gdy zdajemy sobie sprawę że to pora ostateczna by nauczyć dziecko poszczególnych literek alfabetu. A przynajmniej czas by je w tej nauce wspierać, przypomnieć. Szukamy wtedy idealnych pomocy dydaktycznych które zakorzenią w dziecka znajomość literek, szukamy coraz to nowszych słów by jego język był coraz bogatszy. Czytamy, piszemy, rysujemy po śladzie. Dziś przychodzę do Was z serią która takim wsparciem także będzie.

Mianowicie jest to seria Akademia Mądrego Dziecka od Egmont – Literkowe Przedszkole. Kieszonkowa wręcz wersja, bo książeczki są niewielkich rozmiarów z kilkoma zaledwie stronami. Poszczególne książeczki podporządkowane są jednej literce alfabetu, począwszy od A. Każda książeczka, to ciekawa, barwna historia z życia przedszkola i przedszkolaków. Dodatkowo każde słowo zaczynające się na daną literę wyróżnione jest innym kolorem, by szybciej zapaść w pamięć i oko. Każde dziecko zapragnie poznawać nowe przygody rówieśników. Zwykłe nakłanianie do zjedzenia kasy jaglanej w przedszkolu wystarczy przeobrazić w historię pełną jaskiniowców, i kasza zniknie w mgnieniu oka. Historyjki opatrzone są cudnymi, kolorowymi ilustracjami. Uczą i bawią, już nie tylko literek i nowych sówek, ale także innych czynności które przedszkolak powinien potrafić, uczą ciekawych historyjek o burzy  pełnej grzmotów, gromów i błyskawic. Książeczki czyta się błyskawicznie, a napisane są tak że poradzi sobie dziecko które przygodę z czytaniem zaczyna. Nie wielkie rozmiary(12,7 cm x 14 cm) sprawią że cały alfabet możemy mieć przy sobie czy to na spacerze, czy w przedszkolu, na wycieczce, no dosłownie wszędzie i czytać gdy tylko najdzie nas ochota.  Koszt nie wielki więc warto zaopatrzyć się w tą pozycję. Zwłaszcza ze względu na ogrom wiedzy o sobie, o świecie jakie może wyczytać dziecko. A także na wartości jakie ukazuje i wpaja. Idealne dla dzieci od 3 do 7 lat.  Tekst Marcina Sendeckiego i ilustracje Agnieszki Surmy zapewnią nam zabawę na kilka godzinek, zwłaszcza ze każda książeczka opatrzona jest kolorowankami, zagadkami, rebusami, które możemy rozwiązywać z dziećmi lub pozwolić im na samodzielność. Książeczki pokazują i uczą życia w społeczeństwie, w pierwszej kolejności grupie, nowym otoczeniu jakim jest przedszkole.

Za egzemplarze recenzenckie, sporą dawkę wiedzy i zabawy dziękujemy Wydawnictwu Egmont <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights