Ja i moje rozważania.,  Zdrowie

Infekcje intymn a prawidłowa mikroflora układu płciowego.

Dziś pościk typowo kobiecy. Często wiele z nas boryka się z bliżej nieokreślonymi problemami układu płciowego. Problemy intymne różnego rodzaju od upławy po suchość, często wywołane bakteriami czy grzybami co może mieć związek z zaburzeniami mikroflory w pochwie. Często za taki stan odpowiada antykoncepcja hormonalna, wizyty na pływalniach, czy nie odpowiednia higiena, nie można pominąć tu antybiotykoterapii. Moja Pani ginekolog poleciła mi stosowanie pewnego suplementu przy kuracji hormonalnej. O czym mowa?

Compliflora Femina to kompozycja 4 specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii z rodzaju Lactobacillus, które wchodzą w skład naturalnej, prawidłowej mikroflory układu moczowo-płciowego.

Pałeczki kwasu mlekowego graja kluczową role w prawidłowym funkcjonowaniu, w prawidłowej mikroflorze pochwy. Gdy jest ich zbyt mało łatwo dochodzi do infekcji bakteryjnych czy grzybiczych, co bywa męczące i trudne w leczeniu. Dlatego warto profilaktycznie dbać o ich odpowiedni poziom. Jest on zaburzany przez różnego rodzaju leki, głównie antybiotyki, nie wszystkie probiotyki które łykamy mogą mieć ich wystarczający poziom. Hormonalne kuracje również mogą mieć wpływ na kondycję dróg rodnych, dlatego coraz częściej lekarze przy stosowaniu kuracji hormonalnych, niezależnie od przyczyn ich stosowania zalecają stosowanie również tym podobnych probiotyków. To właśnie kwas mlekowy jest odpowiedzialny za utrzymanie kwaśnego poziomu Ph w narządach rodnych. Takie środowisko jest niekorzystne dla bakterii i grzybów. Warto wiec go uzupełniać.

Jednym z takich probiotyków jest Compliflora Femina, przeznaczona dla kobiet, które borykają się z zaburzeniami prawidłowej mikroflory.

Skład:

laktoza jednowodna (z mleka), nośnik – hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca – celuloza, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja żelująca – guma gellan, barwnik – dwutlenek tytanu.

1 kapsułka zawiera:
Szczepy bakterii kwasu mlekowego:
Lactobacillus rhamnosus LR06 (DSM 21981) 1 x 10/9 CFU*
Lactobacillus plantarum LP01 (LMG P-21021) 1,5 x 10/9 CFU*
Lactobacillus acidophilus LA02 (DSM 21717) 2 x 10/9 CFU*
Lactobacillus fermentum 100B (6189) 1,5 x 10/9 CFU*
* – CFU – jednostka tworząca kolonię

Formuła 4 w 1 zapewni nam ochronę. Opakowanie zawiera 10 kapsułek. Jeśli nie lubimy takich łykać, łatwo możemy zawartość takiej kapsułki wysypać na łyżeczkę. Profilaktyka może nam zdecydowanie ułatwić życie i poprawić komfort. Ja widzę zdecydowaną poprawę. Początkowe dolegliwości, nadmierne upławy czy uciążliwa suchość, zależna od cyklu w którym się znajdywałam zdecydowanie się unormowały. Wszystko wraca do normy. Niestety w moim przypadku takie dolegliwości przy endometriozie dają się jeszcze bardziej we znaki.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights