Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Nauka kolorów z książeczkami Harper Kids.

Akademia mądrego Dziecka to seria najrozmaitszych książeczek dla dzieci, mających na celu wspieranie ich rozwoju, edukacji na różnych szczeblach. Znajdą się książeczki już dla 2 latków które skupiają się na nauce podstaw, od nazw kolorów, po naukę nazw podstawowych otaczających je rzeczy.

Dziś z Nikosiem pokażemy wam jedną taką, z którą uczymy się nowych słówek, ale i rozróżniać i nazywać kolory. Bardzo nam w tym pomaga. Co jest bardzo ciekawe? Książeczka ma mało tekstu a jeśli już jest to starsze szkrab z pewnością poradzą sobie z rozczytaniem pisma pisanego, a może pomoże im w jego nauce. Książeczka uczy i bawi, zawiera sztywne karty podzielone na podstawowe kolory, a te z kolei przedstawiają przedmioty które najczęściej w tych kolorach występują, od pluszaków po owoce. Frajdą dla dzieci jest to iż posiada otwierane okienka, które kryją nazwę koloru czy też przedmiotu . Dla starszych dzieci, choć Nikoś też już świetnie sobie radzi jest gra memory, „Połącz w pary” polega na odszukaniu takiej samej zabawki. Nie można mieszać tu kart co jest ułatwieniem, ale dodatkowo gra uczy spostrzegawczości i rozwija pamięć.

Nie jest to jedyna książka z Serii Akademia Mądrego dziecka która mnie urzekła, jest ich naprawdę sporo, i gorąco polecamy taką formę rozwijania zdolności dziecka. czy też tak małego jak Nikosiek, ale nawet starszych dzieci, bo te także znajdą w niej tytuły dla siebie. Te dla młodszych dzieci są przeważnie sztywne, w kartonowych okładkach kartonowe strony, przez co są wytrzymałe.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x