Dzieci,  Książka - To co kocham

Nostalgiczny powrót do dzieciństwa z Bambi i Pinokio od Harper Kids.

Czy są takie chwile, momenty, rzeczy, może muzyka, filmy, bajki, które w magiczny sposób przywołują w Was wspomnienia z dzieciństwa? Wywołują nostalgiczny nastrój, w którym zanurzacie się by wywołać jak najwięcej wspomnień, być może z najbliższymi, najpiękniejszych momentów w waszym życiu? U mnie tak, jest wiele takich momentów, takich filmów, kawałków muzycznych, ale ostatnio są to książki, w tym przypadku bajki. Klasyki Disneya takie jak Bambi, Pinokio, Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan, Król Lew, Zakochany Kundel zna zapewne każdy. Każdy zna i wydania książkowe i pierwsze ekranizacje. To ponadczasowa klasyka do której tęsknie coraz bardziej widząc to co obecnie króluje w TV.

Książki które dziś Wam pokażemy to cudne wydania, z pięknymi oryginalnymi ilustracjami, oryginalne historie które przywołują mega wspomnienia. Tęskno mi za tamtymi czasami. Pamiętam gdy oglądaliśmy Bambi z rodzicami, często zasiadając pod kocem, wtulając się w rodziców, lub słuchając gdy czyta nam babcia, czy mama. To samo z Pinokio, którą jak mantrę czytała nam mama by oduczyć nawet najdrobniejszych kłamstewek. Teraz gdy ich już ze mną nie ma, i ani ja, ani moje dzieci nie mogą usłyszeć jak czytają, lub wtulić się w moje czy ich ramiona, oglądając te same bajki, tym bardziej miło choć tak przywołać te wspomnienia. dziękuję za te tytuły.

Bambi

Pamiętacie tego sympatycznego jelonka? baśń ta ukazuje co spotkało małego jelonka. To jak po stracie mamy musiał błyskawicznie pomimo trosk i cierpienia dorosnąć. Pokazuje też jak ważne jest wsparcie przyjaciół w takich chwilach, w tym wypadku zwierząt. Choć kończy się bardzo dobrze to jednak jest bardzo wzruszającą opowieścią, o trudach życia, cierpieniach, o przyjaźni i walce o siebie i swoje środowisko. W piękny sposób ukazuje to wszystko, przez co dzieci migiem łapią przekaz, np ten jak wiele złego może chcący lub też nie zrobić człowiek zwierzętom i przyrodzie.

Pinokio

O tym chłopcu słyszał chyba każdy. To jedna z wielu historii które uwielbiam. O których ostatnimi rozpamiętuje, głównie dlatego iż przywołuje miejsca i ludzi do których bym wróciła, których z chęcią bym zobaczyła a jest to niemożliwe. Z tego co pamiętam to była to również lektura.

Kolejna z baśni z pięknym przesłaniem. Stary człowiek marzący o synu. Wystruguje pajacyka, drewnianego chłopca, który ma uczucia i charakter jak prawdziwy człowiek, niestety nim nie jest i to jest jego marzenie. Marzenie by stać się prawdziwym chłopcem z krwi i kości. Czy uda mu się je spełnić? Ponoć marzenia są po to by je spełniać i ten chłopiec jest na to dowodem. Postanawia za wszelką cenę dowieść że jest wart by stać się prawdziwym chłopcem. Każdy wie jak ta historia się kończy i jak jest piękna. Nie każdy jednak jest w stanie odczytać to przesłanie.

Liczę na to że te wydania sprawią iż moje dzieci z taką samą radością będą do nich wracać, jak ja wracam. Że kiedyś przywołają tyle pięknych wspomnień z wspólnych chwil ile wywołały u mnie. Dziękuje za tą podróż w przeszłość wydawnictwu:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights