Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Glutostwory – Gra i mega zabawa.

Podczas burzowych, deszczowych dni dzieci nie muszą się nudzić. U nas taki czas umilają nam książki, kolorowanki i gry takie jak ta którą chcemy wam dziś pokazać.

Glutostwory to ciekawa gra dla dzieci od Muduko. Seria gier Zu&Berry to seria dla najmłodszych, o której mieliśmy już okazję dla Was pisać.

Tym razem w wyniku tajnego eksperymentu powstały nieznane dotąd nauce glutostwory. Istoty które przybierają coraz to nowsze kształty. Jedne mniejsze inne większe. Możemy pomóc w ich tworzeniu. Albo działając wspólnie stworzyć ich jak najwięcej, albo rywalizując tworząc jak największego glutostwora. Mega zabawa bez brudzenia rąk. spróbujcie sami. Zobaczcie jakie stwory powstały u nas.

Gra składa się kafelków które będziemy składać w ciało naszego glutka.

  • 4 kafelki glutogłów
  • 44 kafelki glutociał
  • instrukcja.

Wszystko zapakowane w kartonik z wizerunkami glutków. Mamy tu 4 różne głowy i 4 różne wzory kafelków naszego ciała. Tworząc glutka musimy pamiętać aby kafelki tworzyły zgraną całość.

Najpierw wybierzmy wariant gry.

Wariant I – Zespół badawczy.

W tym wariancie gracze współpracują tworząc jeden zespół.

Kafelki mieszamy odkładając tylko 4 kafelki glutogłów. Układamy je obrazkiem do dołu. Odkrywamy jedna z nich i układamy na środku przed sobą. Następnie każdy gracz kolejno losuje kafelek i dokłada do głowy. Dokładamy tak by była ciągłość ciała. Gdy skończycie jednego glutka. Odkryjcie kolejną głowę i budujcie kolejnego. Stwórzcie niespotykane glutostwory.

Wariant II – Konkurs naukowy. Tutaj rywalizujemy. o stworzenie jak największego glutostwora. Tu liczy się ilość zawartych w nim kafelków.

4 głowy tym razem także układamy obrazkiem do dołu, mieszamy je a potem każdy z graczy losuje swoja głowę. Następnie ze stosu kafelków z glutociałami gracze kolejno dobierają kafelek i dokładają do głowy. Tak tworzą swojego własnego glutka. Dokładanie kafelka nie jest obowiązkowe, jeśli ten nie pasuje można go odrzucić do pudełka, wtedy gra kolejna osoba. Gracz który pierwszy kończy czeka cierpliwie na pozostałych. Wygrywa ten którego glutek składa się z większej ilości kafelków. Glutostwór musi być kompletny!

Jak każda gra bawi, ale i uczy, nie tylko dopasowywania obrazków ale i kompetencji społecznych, przestrzegania zasad oraz radzenia sobie z emocjami.

Świetna rodzinna gra która zapewni nam świetną zabawę. Zasady są mega proste, autor Reiner Knizia wraz ze Studiem Graficznym Papercut stworzyli grę idealną już od 3 roku życia. My serdecznie polecamy <3

O kilku grach z tej serii mogliście już u nas czytać. Przedstawiliśmy wam już te sympatyczne zwierzaki Tutaj:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights