Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Męska koszula – Laurka dla Taty.

Już lada dzień świętować będą Tatusiowie. Od X czasu najpopularniejszym upominkiem są laurki, zwłaszcza te samodzielnie wykonane przez dzieci. Dziś pokażemy Wam jak stworzyć laurkę dla Taty. Nasza Laurka będzie miała formę koszuli z krawatem. Pokażemy wam kilka wariantów. Sami zdecydujecie którą wybierzecie.

Co będzie nam potrzebne do wykonania takiej koszuli?

  • Blok techniczny kolorowy – u nas Bambino
  • Klej biurowy w sztyfcie – u nas Bambino
  • Opcjonalnie klej introligatorski – Bambino
  • nożyczki
  • ołówek
  • guziki
  • podkładki filcowe, gumowe – opcjonalnie.

Wariant 1 – najprostszy!

Potrzebna nam będzie kolorowa kartka z bloku technicznego. Jeśli posiadacie z wzorem będzie bardziej elegancko. Składamy ją na pół.

Następnie nasze boki składamy do środkowej linii zgięcia.

Następnie musimy wygiąć kołnierzyk. Rogi zaginamy dowolnie, ważne by było w miarę symetrycznie. Może przydać się linijka, będzie nam łatwiej.

Do kołnierzyka doklejamy guziki. Co to za koszula bez krawatu. Ten możemy w prosty sposób wyciąć samodzielnie, lub posłużyć się szablonem wydrukowanym z sieci. Krawat wsuwamy pod kołnierzyk, ale doklejamy tylko połowę. Przed doklejeniem dopasujmy długość. Możemy zostawić dłuższy niż koszula, lub skrócić go od góry i wyrównać z dołem koszuli. W ten sposób laurkę możemy otwierać a przecież musimy jeszcze wpisać życzenia.

Wariant 2 – ciut trudniejszy.

Potrzebna nam będzie kartka z bloku technicznego. Tym razem postawiliśmy na złoto. Składamy ją na pół.

Od góry odrysowujemy pasek który będzie naszym kołnierzem. Wymiar dowolny. U nas to szerokość linijki. Zaznaczamy sobie miejsca nacięć, pozostawiając środek. U nas to 6 cm od brzegu, zostaje nam 3 cm na karczek.

Nacinamy. Rozkładamy kartkę i z tylnej strony odcinamy cały ten pasek.

Składamy ponownie na pół. Wklejamy pod zaznaczeniem krawat. teraz zawijamy kołnierzyk i doklejamy do krawatu. Do kołnierzyka, można dokleić guziczki. Jeśli nie macie pod ręką, można je dorysować, lub wykorzystać coś innego w podobnym kształcie, u nas to podkładki filcowe. Teraz życzenia i laurka gotowa.

Wariant 3 – najtrudniejszy!

Potrzebna nam będzie kartka z bloku technicznego. Składamy ją na pół ale wzdłuż.

Następnie boki zaginamy do środka, do środkowej linii zgięcia.

Od góry odginamy w tył pasek około 1,5 – 2 cm. Teraz czas wygiąć nasz kołnierzyk. A więc zaginamy róg w ten sposób jak na zdjęciu u nas. z drugiej strony robimy to samo, ważne by było symetrycznie. Nie ma określonych wymiarów.

Od dołu zaś wyginamy składane do środka boki, a dokładniej ich narożniki, na zewnątrz. to będą nasze rękawki. Tu także dowolność.

Gdy już mamy wszystko powyginane według wzoru. Składamy naszą koszulę na pól dolny brzeg wsuwając pod kołnierzyk. I tak mamy gotową koszulę. U nas dojdzie ponownie krawat, oraz guziczki do kołnierzyka.

Krawat – wariant 1 origami

Jak widzicie, pierwszy krawat był zupełnie inny. Teraz powstał krawat origami. Tutaj pokażemy jak go wykonać. Do laurki Wariantu 1 i 2 krawat wykonajmy z kartki A4, zaś do wariantu 3 z kartki A5.

Naszą kartkę składamy po skosie tworząc równy trójkąt. Po rozłożeniu da nam idealny kwadrat. Zbędny pasek odcinamy.

Trójkąt rozkładamy. Teraz wierzchołki doginamy do środkowej linii zgięcia, bokiem do niej. z drugiej strony postępujemy tak samo.

Następnie nasz wierzchołek odginamy do dołu, ale nie niżej niż boczne wierzchołki. Następnie wierzchołek zaginamy do góry, tak by od góry został choć 1 cm zapasu. teraz powstały kawałek zaginamy w miejscu które wyznaczył nam wierzchołek.

Teraz ponownie doginamy boki krawatu do środkowej linii zgięcia. W ten sposób jak na zdjęciu.

I mamy gotowy krawat origami. Możemy nadać my wypukły kształt gdy przy naklejaniu nałożyły spodnią część krawatu jedna na drugą.

Krawat – Wariant 2

Odmierzamy prostokąt o długości i szerokości jaka mieć ma nasz krawat. składamy na pół wzdłuż dłuższej osi. Następnie z jednej strony, nie od strony grzbietu wycinamy dowolny trójkąt. Ważne by ta część była pod kątem prostym.

Następnie odwracamy, otwieramy złożony element i zaginamy dolne rogi ku środkowej linii zgięcia. następnie element od góry zaginamy na szerokość odciętego elementu aż do zgubienia ku dołowi. Oto nasz krawat.

Mam nadzieje że tutoriale Wam się spodobały i że jasno wszystko opisałam. Pochwalcie się Waszymi dziełami na dzień Taty <3

A tak prezentują się nasze laurki, Idealne dla mężczyzny, na Dzień Taty, Dzień Dziadka, czy Dzień chłopaka.Sprawdzi się <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights