Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Wyrazowa owieczka, nasza pomoc dydaktyczna.

Ortografia często sprawia kłopot nie tylko dzieciom. Ale my mamy patent na problematyczne wyrazy. Dziś na widelcu „Ó”, a dokładniej wyrazy z końcówką „ówka” i „ów”. Dlatego powstała owieczka, która powieszona przy biurku, czy spakowana w książkę przypomni pisownię.

Co potrzebne będzie do wykonania takiej owieczki?

  • czarny karton – u nas Bambino
  • biały blok techniczny – u nas Bambino
  • blok rysunkowy biały -u nas Bambino
  • klej – u nas Bambino
  • nożyczki – u nas Bambino
  • kredki – u nas Bambino – ołówkowe jumbo, oraz świecowe.
  • spinacze do bielizny u nas drewniane, 4 na jedną owieczkę <3

Na czarnym kartonie odrysowujemy kształt główki naszej owieczki. U nas powstały 2 na kartce A4. Kontur wycinamy i odkładamy, potem narysujemy na niej elementy buźki, oczka itp.

Z białego kartonu A4 wycinamy dużą chmurkę. I jeszcze jedną sporo mniejszą. U nas każdy roił swoją, na jednej kartce A4 wyszły nam trzy mniejsze chmurki.

Głowę owieczki naklejamy na dużą chmurę, następnie małą chmurkę na głowę owieczki.

Z blogu rysunkowego lub technicznego wycinamy paski około 1,5 cm lub 2 cm. Na paskach piszemy problematyczne wyrazy, u nas to Ó, ale może być cokolwiek innego, np wyrazy z ż, rz, ch. Następnie takie paski nawijamy na ołówek lub kredkę, takie loki naklejamy na naszą owieczkę. Samo pisanie tych wyrazów, utrwala je.

Nasza owieczka musi mieć też cudną buzię, namalujmy jej oczka, nosek.

A taką owieczkę można zawiesić przy biurku by mieć ja pod ręką. Następnie szykujemy spinacze do bielizny i dopinamy je od dołu, to będą nogi <3

A tak prezentują się nasze gotowe owieczki <3

Polecamy takie twórcze pomoce dydaktyczne <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights