Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Laurka dla Mamy – Ostróżki.

Dzień Mamy już jutro, a my z kolejna inspiracja na laurkę <3 Taka będzie idealna także na inne okazje. Takie własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki są najcenniejsze <3

Co będzie nam potrzebne do wykonania takiej laurki?

  • Blok techniczny – u nas Bambino z kolorowymi kartkami.
  • Klej – u nas Bambino
  • Nożyczki – u nas Bambino
  • wstążka
  • serwetka papierowa

Kartkę bloku technicznego zaginamy na pół.

Teraz tworzymy ozdobę naszego bukietu. Bukiety pakujemy w celofan, a na tej laurce będzie to serwetka papierowa, fajnie jak będzie miała jakiś ciekawy motyw. Serwetka normalnie składana jest w kwadrat i tak ją zostawiamy, składamy jedynie ten kwadrat na pół, w taki sposób by łatwo było wyciąć na koło. Po rozłożeniu będzie idealne. Sami zobaczcie.

Składamy ją ponownie tak jak była w oryginalnie i przyklejamy naszą serwetkę w ten sposób do złożonej kartki

Tak naszykowaną kartkę odkładamy na bok. Z zielonej kartki bloku wycinamy listki i łodygi. Jeśli złożymy kartkę kilka razy, za jednym zamachem wytniemy kilka listków i łodyg.

Sam kwiat powstanie z wybranego przez nas koloru. Kartkę A4 bloku kolorowego składamy na pół, wzdłuż dłuższej krawędzi i rozcinamy. Powstaną nam dwie części. Jedną z nich nacinamy na paski. Zostawiając jednak nie rozcięte do końca. Nie muszą być idealnie równe Takie paski zawijamy i przyklejamy krawędź do krawędzi. nie zaginamy zostawiamy ładny łuk który powstaje, robimy to na zmianę, raz jedną raz na drugą stronę. Odcinamy dwa łuki, resztę składamy na pół i rozcinamy, robimy to według płatków.

Klejone krawędzie zaginamy na około 0,5 cm. Te kawałki to będzie nasz kwiatek.

Bierzemy wcześniej naszykowaną kartkę. Rozkładamy naszą serwetkę i wklejamy w nią łodygę i listki, ilość dowolna. Następnie, przymierzamy nasze kwiatki do łodygi i wklejamy w ten sposób. Aby urozmaicić nasz bukiet można dołożyć kwiatów lub liści.

Zawijamy i zaklejamy naszą serwetkę teraz. Składamy nasze koło na pół i w narożniku sklejamy, następnie smarujemy narożnik ponownie klejem, i doginamy boki naszego koła, tak by powstała jakby jego ćwiartka.

Zwieńczeniem bukietu będzie kokardka.

Nasze gotowe Laurki tak się prezentują. :

Udanego Dnia Mamy życzymy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights