Dzieci,  Książka - To co kocham

W oceanie, w Arktyce czy na farmie? Okno na świat w książeczkach Akademii Mądrego Dziecka od Egmont.

Seria Odkryj przyrodę to nowość od Akademii Mądrego Dziecka, od Egmont. Te kartonowe książeczki formatu Ar, z magicznymi przeźroczystymi okienkami zabiorą nas w Świat przyrody. Przeniosą nas w fantastyczny sposób w świat którego nie znamy, a chcemy poznać. Idealne dla najmłodszych. Okienka pozwalają wejrzeć do wnętrza książki, nie otwierające jej, do tego nadają głębi następnym stronom. Na każdym okienku znajdziemy delikatne rysunki które dodatkowo potęgują efekt głębi i 3D. Dziś chcemy Wam pokazać 3 książeczki z tej fantastycznej serii.

Na Farmie.

W tej książeczce poznamy otoczenie iście wiejskie. Wiejskie klimaty i zamieszkujące wsie, farmy zwierzęta. Piękne ilustracje, magiczne okienka przyciągają wzrok i pozwalają wejrzeć na następna stronę. Każde zwierzątko napotkane na kolejnych stronach jet podpisane. Dodatkowo w książeczkach są różne ciekawostki z tamtego świata, i zagadki, tak proste jak chociażby ta: „Gdzie znajduje się mysz? Możemy pozwolić maluchowi szukać samodzielnie lub mu w tym pomóc. Idealna okazja by poznało klimat, jeśli nie ma możliwości poznać go w realnym otoczeniu. Niko uwielbia sięgać w głąb okienek. Krótkie historyjki opisują życie poszczególnych zwierząt, jak żyją, gdzie mieszkają, co jedzą.

W Oceanie.

To kolejna z serii. Tym razem wejrzymy przez te magiczne okienka w morski świat. Poznamy bliżej krajobraz oceanów. Dziecko ma okazje poznać najeżkę, papugoryba, wydrę morską, żabnicę czy delfina. Dzięki krótkim historyjkom poznamy jednak ogrom szczegółów z życia tych morskich stworzeń. Pokazane są tu głębiny i zakamarki, które kryją coraz to ciekawsze morskie stworzenia, piękne, niepowtarzalne.

Dzięki tej książeczce ten morski świat przestaje mieć tajemnice. Książki wzbudziły także zainteresowanie starszych dzieciaków.

W Arktyce.

Arktyka to nie wieczna zima, mróz, śnieg, są w tym wszystkim niesamowite, jakże piękne zwierzęta. Dzięki kolejnej książce z serii możemy bliżej poznać i pokazać najmłodszym tamten świat. Istna kraina lodu, jak radzą sobie tam zwierzęta? Jakie zwierzęta zamieszkują Arktykę? Jest ich całkiem sporo. Nornice , kuny, kruki, chowają się w lasach Arktyki, wiecznie zielonych.Lis polarny wtapia się w biały puch. Lemingi, gęsi śnieżne, też znajdują tam swój dom. Pola lodowe przepełnione mewami, fokami, i mocarnymi niedźwiedziami polarnymi.Ocean w pobliżu także tętni życiem, Narwały, delfiny, dorszyki czy długopłetwiec. Krótkie historyjki przedstawią nam ten piękny krajobraz i zimą i wiosną, poznamy szczegóły z życia zamieszkujących Arktykę zwierząt.

Wyjątkowe, oryginalne. Te zaśnieżone, zakwiecone, czy pełne motyli okienka robią tu mega robotę. Nie wiem jak wy ale dla mnie to rewelacyjny pomysł na upominek. Tekst. kolorowe, piękne ilustracje, mnóstwo ciekawostek ze świata zwierząt, różnych regionów kuli ziemskiej. Takie książeczki niesamowicie wzbogacają wiedzę dzieci, urozmaicają biblioteczkę, oraz pobudzają wyobraźnię.

Za fantastyczne przygody na farmie, mroźne wyprawy na Arktyce oraz wycieczki w głąb oceanu dziękujemy Wydawnictwu Egmont <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights