Dzieci

Recto Verso. Budujemy Imprezowo z Egmont.

Kolejny patent na rozrywkę wieczorami może być gra, tym razem od Egmont. Bo Egmont to nie tylko ciekawe książki, ale i gry właśnie. Szybka, prosta, familijna gra imprezowa Recto Verso.

Gra polega na odwzorowaniu budowli z karty. Problem polega na tym że obu partnerów tworzy jedną budowlę ale widzą co innego. Jeden widzi przód budowli, a drugi widzi tył. Jednak zanim przejdziemy do szczegółów gry przyda wam się info z czego ona się składa.

Elementy gry:

– dwustronna plansza

– 100 punktów zwycięstwa

– 36 żetonów partnerów

– 11 drewnianych elementów (klocków)

– 64 karty

– Plastikowa wkładka do pudełka ze swego rodzaju schowkami.

Teraz wystarczy wszystko rozpakować z folii i możemy grać. Wkładkę zostawiamy w pudełku, wyciągamy karty z żetonami, musimy je wypchnąć z tabliczek. Do przechowywania przydadzą się strunowe woreczki. Kart mamy dwa rodzaje, tzn dwa rodzaje trudności naszych budowli. Karty z niebieskim tłem to normalny poziom, zaś z fioletowym to ten trudniejszy. Przy nim przyda się czerwony drewniany klocek, w normalnym wariancie nie będzie potrzebny. To od nas zależy który wariant wybierzemy, możemy grać mixem, losowo wybierać z potasowanych kart, lub jeden wariant odłożyć do pudełka. Nasza plansza, podkładka także posiada dwie strony do wyboru. Jedna wersja dla wariantu kooperacja, druga dla wariantu imprezowego.

Wariant Gry

Mamy dwa warianty gry do wyboru. Kooperacja z zasadami dla 2 graczy, lub imprezowa dla 3 do 6 graczy.

Kooperacja

W wariancie kooperacja działamy na odpowiedniej stronie planszy, tu przyda się nam żeton korony. Będziecie go przesuwać po planszy od poziomu pierwszego do ostatniego . Każdy etap polega na wylosowaniu karty w wybranym poziomie trudności, i włożeniu jej do szczeliny w naszej planszy. Partner odlicza stoperem czas 2 minuty. Teraz zaczynacie tworzyć waszą budowę, jeden z was widzi przód, drugi tył i tak układacie. Na budowlę mamy na planszy specjalnie wyznaczoną plansze 4×4 pola. Tylko w jej zakresie powstają konstrukcje. Możecie się ze sobą porozumiewać, tak by dać wskazówkę partnerowi jak ułożyć klocki by odpowiadały widokowi z karty. Nie wolno jednak podglądać drugiej strony karty! Jeśli się udało super, otrzymujecie punkty, jeśli nie, nie otrzymujecie punktów. O ilości punktów powie wam czas jaki zajęła wam budowla. Przedziały czasowe z punkami są widoczne na pudełku. Przesuwacie żeton z koroną i zaczynacie 2 etap, i tak aż do 7. na koniec zliczacie otrzymane punkty, i sprawdzacie swój wynik z tabelą zwycięstwa na instrukcji. Dowiecie się czy udało wam się zdobyć tytuł Króla Konstruowania.

Imprezowo

W tym wariancie odwracamy plansze. , Tu potrzebne będą nam żetony graczy i żetony partnerów, oraz żetony zwycięstwa które przypominają monety. Tu także przyda się stoper. Tu przeciwnicy na czas rundy stają się partnerami. I tak o to wybieramy żeton gracza i odpowiednio do ilości graczy żetony partnerów w odpowiednich im kolorach. Układamy je przed sobą, żetony partnerów odwracamy szarym kolorem ku górze. Odkrywamy po jednym żetonie i zgadzająca się para gra ze sobą jako partnerzy Znów wybieramy kartę w wybranym wcześniej stopniu trudności. Wkładamy w szczelinę w planszy, i reszta rozgrywki toczy się tak samo, gracze porozumiewają się dając wskazówki co do układania klocków. Jeśli jeden z graczy uważa że ułożył krzyczy Recto, jeśli drugi uważa że też zakończył powodzeniem krzyczy Verso, inny z graczy odmierzający czas zatrzymuje stoper i sprawdzane są budowle, jeśli zgadzają się z kartą, każdy z graczy otrzymuje odpowiednią ilość punktów, tym razem przydadzą się żetony zwycięstwa. To są te punkty.

Mega zabawa, frajda z budowania, konstruowania, jednak wymaga koncentracji, spostrzegawczości, zręczności i szybkości, w więc tyle tych zdolności ćwiczy. Jeśli nie potraficie nauczycie się także posługiwać stoperem oraz zarządzać i odczytywać przedziały czasowe. Matematyka także jest tu ćwiczona.

Mega zabawa, musicie sami spróbować <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights