Książka - To co kocham

Świat obok Świata. A co by było gdyby to Urszula pokonała Ariel? Mroczna baśń.

Mroczna baśń to cykl książek, w których mamy okazję poznać alternatywne wersje znanych i lubianych baśni dla dzieci. O kilku miałam okazję już dla was pisać. Tym razem mój wolny czas pochłonął – Świat obok świata. To historia Arielki. Zapewne pamiętacie wszystkich bohaterów i ciąg wydarzeń w oryginalnej wersji.

Liz Braswell ukazuje w tej książkę ciut inne losy Ariel. Poznajemy ją tutaj jako władczynię morskiego świata. Osamotnioną, wciąż targaną ostatnimi tragicznymi wydarzeniami i stratą ojca. Pojawiają się t wszyscy których znamy z baśni Disneya.

Zapytacie, dlaczego Ariel nie jest z Erykiem, co z nim? Otóż miejsce Ariel zajęła Vanessa, wiedźma zawładnęła nie tylko nim ale i całym krajem. Wprowadziła chaos i zamęt. Czy jednak Vanessie uda się utrzymać władzę? Czy uda jej się zawładnąć także światem Ariel?

Widzimy tu oba te różne światy, i metamorfozę roztrzepanej Ariel, która nie dość ze nie odzyskała swojego głosu to także traci ojca. To wszystko motywują ją do sprawowania odpowiedzialnej władzy i każdą decyzję podejmuje po długich przemyśleniach. Los się jednak do niej uśmiechnie. Staną przy niej przyjaciele i pomogą w walce z wiedźmą o Eryka ale i o ojca który jednak przeżył i został uwięziony przez wiedźmę. Jej zapał i odwaga zmienią wiele. Ale o tym musicie już przeczytać sami.

Autorka tak pokierowała cała akcją że wciąga mimo iż nie jest to ta akcja którą znamy. Dodała wątek który jak dla mnie jeszcze bardziej urozmaici całą historię tej zadziornej syrenki.

Mam nadzieje ze Was trochę zaintrygowałam. Nie jest to lektura tylko dla dzieci, ale i młodzieży i mam takich jak my. Z chęcią zanurzam się w kolejną z serii i czekam na więcej.

Mroczna Baśń – Potęga magii.

Mroczna Baśń – Z dala od siebie

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights