Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Co by było gdyby Alladyn nie zdobył czarodziejskiej lampy? Potęga Magii – Mroczna baśń.

A gdyby Alladyn nie zdobył czarodziejskiej lampy?

Dziś przychodzę do was z recenzją kolejnej książki z cyklu Mroczna baśń od wydawnictwa Egmont. Tym razem będzie to alternatywna historia znanej i lubianej Baśni Disneya, i jest nią Alladyn.

Kto by jej nie znał, zna tę baśń chyba każdy choć może i nie każdy lubi tak to już bywa. Alladym, młodzik wychowujący się w Agrabahu. Żebrak, ledwo wiążący koniec z końcem jak większość ludu w Agrabahu. Jednak w pałacu mieszka dziewczyna która skradła serce młodzieńca. Księżniczka Dżasmina. Poznaje on księżniczkę gdy ta w poszukiwaniu przygód i poznaniu innego życia wyrusza w przebraniu na targ, gdzie ratuje ją z opałów. Dzięki Zachłannemu Dżafarowi Alladyn zostaje posiadaczem zaczarowanej lampy w której kryje się magiczny Dżin. Zyskuje on jego sympatię. Dzięki tej lampie Dżafar chce przejąć królestwo i pojąć księżniczkę za żonę. Dzięki Alladynowi i Dżinowi nie udaje mu się. Pokonują Dżafara. Alladyn i Dżasmina pobierają się i żyją długo i szczęśliwie.

Ta historia początkowo niby taka sama ale czegoś tu brak…Czego? Otóż w tej historii Alladyn nie ma lampy. Nie ma dżina i czarodziejskich mocy. Wystarczyć musi siła i odwaga młodego Alladyna. Kiedy Dżafar zdobywa lampę przejmuje królestwo. Dżasmina wraz z Alladynem stają na czele ludu który powstał przeciwko Dżafarowi by walczyć. Czy uda im się pokonać zło, tyrana który ich wręcz zniewolił, i odzyskać władzę, królestwo? Odzyskać, spokój i harmonię? Musicie przekonać się sami.

Ta historia pokazuje że nie trzeba mieć nieziemskich mocy by walczyć, by dążyć do celu i pokonać zło. Pokazuje ile obliczy, ile wersji może mieć jedna historia. W jednej będzie to istna sielanka, w drugiej pena niebezpieczeństw mroczna historia, walka na śmierć i życie. Ta wersja podobała mi się bardzo. Determinacja i siła Alladyna i Dzasminy nie jednego wprawią w osłupienie. Pochłania się ją wręcz błyskawicznie, zapewne dlatego że lubię oryginalną historię, nawet ostatnią filmową ekranizację 😉 Jednak jak dla mnie za wiele książka nie różniła się od oryginału. Przynajmniej jak dla mnie. Książkę polecić mogę wydaje mi się każdemu, w każdym wieku choć dziecko 8 letnie może nie do końca będzie w stanie pochłonąć cała tą lekturę

Za ciekawą, wręcz powalającą historię Alladyna dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights