Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Rachu ciachu – Strachu Ciachu – I po strachu – Muduko.

Długie wieczory to mnóstwo czasu na zabawę z dziećmi. Kiedy brak pomysłów na wspólne spędzanie czasu z pomocą przychodzą nam gry, a jak u was? My uwielbiamy gry planszowe i karciane. Dziś przychodzimy do was z kolejną propozycją od Muduko.

Tym razem zapraszamy w mroczne lochy, gdzie roi się od trolli, stworów, potworów, smok także jakiś się znajdzie. Więc jeśli jesteś tchórzem podszyty to strzeż się. Gra na refleks wiec będzie sporo śmiechu i zabawy. Gra składa się z 20 kafli, po 4 jednego koloru kafle Ekwipunku – Zawierają niezbędną nam do walki broń i tarczę do obrony, 4 kafle drzwi, 48 kart lochów i 12 kart smoków. Grac możemy na dwa poziomy. W pierwszym zbędne nam będą kafle drzwi i smoków.

Wykładamy rewersem do góry karty lochów w stosik. Następnie swoje kafle ekwipunku wykładamy przed sobą tworząc broń. Zaczynamy wiec rundę. Pierwszy gracz ze stosu lochów odkłada tyle kart ile wskazuje cyfra na pergaminie. ostatnią odkładaną kartę odwracamy i sprawdzamy jakiego koloru jest potwór, jeśli ma ten sam kolor co któraś z broni na następnej karcie to tą broń musimy ułożyć z naszego ekwipunku. I tu liczy się refleks, bo kto pierwszy ten lepszy, pierwsza osoba która to zrobi, klepie dłonią w stosik i trzyma tam rękę, i tak następne, i następne, do ostatniego gracza. Pierwszy z graczy zabiera połowę z odkładanych kart, drugi połowę połowy i tak dalej. Jeśli jednak żadna z broni nie jest tego samego koloru co potwór, wtedy układamy kartę i postępujemy dalej podobnie czyli kto pierwszy ten lepszy. Gra toczy się do momentu aż zabraknie kart w stosie.

Drugi poziom polega na tym iż w stos kart lochów wrzucamy karty smoków, a kafle drzwi układamy przed sobą tak by każdy miał dostęp. Jeśli po odkładaniu kart ze stosu, natrafimy na smoka, nie możemy się niczym bronić, układamy wtedy tarczę i klepiemy w drzwi koloru smoka i tam zostawiamy dłoń, Reszta zasad pozostaje bez zmian. Zabawa z refleksem to ubaw po pachy. Ps uważajcie na palce ;P

Gra świetnie wykonana, precyzyjnie. Do tego grafika, idealna dla dzieci, potwory są sympatyczne. Precyzyjna instrukcja, a nazwa trafiona w samo sedno. Świetny pomysł, fantastyczne wykonanie, i wesoło spędzony czas. Takie gry niesamowicie budują więzi, ale i uczą. No nie zawsze się wygrywa i nie zawsze przegrywa, trzeba potrafić znaleźć się i po jednej i po drugiej stronie. Dzieci nie zawsze to potrafią. To my musimy wpoić im że takie gry to tylko mile spędzony czas, i zabawa. To my musimy nauczyć je jak postępować gdy się wygra, i jak gdy się przegra. Zabawa i śmiech to podstawa.

Za wieczory pełne dobrej zabawy dziękujemy Muduko.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights