Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Rachu ciachu – Strachu Ciachu – I po strachu – Muduko.

Długie wieczory to mnóstwo czasu na zabawę z dziećmi. Kiedy brak pomysłów na wspólne spędzanie czasu z pomocą przychodzą nam gry, a jak u was? My uwielbiamy gry planszowe i karciane. Dziś przychodzimy do was z kolejną propozycją od Muduko.

Tym razem zapraszamy w mroczne lochy, gdzie roi się od trolli, stworów, potworów, smok także jakiś się znajdzie. Więc jeśli jesteś tchórzem podszyty to strzeż się. Gra na refleks wiec będzie sporo śmiechu i zabawy. Gra składa się z 20 kafli, po 4 jednego koloru kafle Ekwipunku – Zawierają niezbędną nam do walki broń i tarczę do obrony, 4 kafle drzwi, 48 kart lochów i 12 kart smoków. Grac możemy na dwa poziomy. W pierwszym zbędne nam będą kafle drzwi i smoków.

Wykładamy rewersem do góry karty lochów w stosik. Następnie swoje kafle ekwipunku wykładamy przed sobą tworząc broń. Zaczynamy wiec rundę. Pierwszy gracz ze stosu lochów odkłada tyle kart ile wskazuje cyfra na pergaminie. ostatnią odkładaną kartę odwracamy i sprawdzamy jakiego koloru jest potwór, jeśli ma ten sam kolor co któraś z broni na następnej karcie to tą broń musimy ułożyć z naszego ekwipunku. I tu liczy się refleks, bo kto pierwszy ten lepszy, pierwsza osoba która to zrobi, klepie dłonią w stosik i trzyma tam rękę, i tak następne, i następne, do ostatniego gracza. Pierwszy z graczy zabiera połowę z odkładanych kart, drugi połowę połowy i tak dalej. Jeśli jednak żadna z broni nie jest tego samego koloru co potwór, wtedy układamy kartę i postępujemy dalej podobnie czyli kto pierwszy ten lepszy. Gra toczy się do momentu aż zabraknie kart w stosie.

Drugi poziom polega na tym iż w stos kart lochów wrzucamy karty smoków, a kafle drzwi układamy przed sobą tak by każdy miał dostęp. Jeśli po odkładaniu kart ze stosu, natrafimy na smoka, nie możemy się niczym bronić, układamy wtedy tarczę i klepiemy w drzwi koloru smoka i tam zostawiamy dłoń, Reszta zasad pozostaje bez zmian. Zabawa z refleksem to ubaw po pachy. Ps uważajcie na palce ;P

Gra świetnie wykonana, precyzyjnie. Do tego grafika, idealna dla dzieci, potwory są sympatyczne. Precyzyjna instrukcja, a nazwa trafiona w samo sedno. Świetny pomysł, fantastyczne wykonanie, i wesoło spędzony czas. Takie gry niesamowicie budują więzi, ale i uczą. No nie zawsze się wygrywa i nie zawsze przegrywa, trzeba potrafić znaleźć się i po jednej i po drugiej stronie. Dzieci nie zawsze to potrafią. To my musimy wpoić im że takie gry to tylko mile spędzony czas, i zabawa. To my musimy nauczyć je jak postępować gdy się wygra, i jak gdy się przegra. Zabawa i śmiech to podstawa.

Za wieczory pełne dobrej zabawy dziękujemy Muduko.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x