Dzieci,  Książka - To co kocham

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego, nie tylko dziecka. Seria ARTEgmont i Planeta Ziemia.

ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” to pięknie ilustrowany przewodnik po niezwykłych zakątkach naszej planety przeznaczony dla dzieci w wieku 8-13 lat. Najmłodsi poznają różne ekosystemy występujące na Ziemi i przekonają się, że zdobywanie wiedzy to najbardziej fascynująca podróż, a przy tym świetna rozrywka. 

Każde dziecko posiada, mniejszą lub większą biblioteczkę, bajki, komiksy, ale czy są w niej książki edukacyjne?Ja staram się by takowe także znalazły się w biblioteczkach moich dzieci. A jeśli jeszcze będzie to taka książka jaką chcę Wam dziś pokazać, to miejsce musi się znaleźć.

Seria ART Egmont, to pięknie ilustrowane książki, z bogactwem wiedzy o związku człowieka z naturą. Informacje ukazane w prosty i ciekawy sposób, nawet dla odbiorców już 8 letnich. Sami popatrzcie jakie cudo trafiło do nas z tej serii.

A wy ile wiecie o naszej planecie, o tym co nas otacza? O całej tej ogromnej machinie, kołowrotku życia? Mowa o fantastycznej pięknie ilustrowanej książce: Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda. Wydawnictwo Egmont skradło ta pozycją moje serce. Piękne wydanie, przypominające Atlas, i po części tak jest, znajdziemy tu ogrom informacji, mnóstwo wiedzy , część pewnie posiadamy, o części pewnie bladego pojęcia nie mają dzieci a co dopiero my.

Uwierzcie mi, my także sporo nie wiemy. Ta książka to skarbnica wiedzy. Odnajdziemy tu sporo odpowiedzi na pytania np o Ekosystem, jak działa, czym jest, dlaczego tak się nazywa. To jeszcze nic. Chcecie wiedzieć więcej o przyrodzie Ameryki północnej? Ciekawią was Wielkie równiny – tu znajdziecie sporo odpowiedzi. Stepy Mongolskie już nie będą kryć tajemnic. Sahara? Czym jest, jak tam przetrwać? Wiedzieliście o istnieniu Tundry Antarktycznej? Dzieci poznają Ekosystemy wodne i lądowe, cykliczne procesy zachodzące w przyrodzie. Dlaczego takie pierwiastki jak węgiel, azot, fosfor są tak ważne. Jaki wpływ, mają ludzie na planetę? Jakie gatunki zamieszkują naszą planetę, i dlaczego wszyscy jesteśmy dla siebie tak ważni, od siebie zależni mimo wszystko.

Ta książka to fantastyczna skarbnica. Urzeka nie tylko zawartością informacji, ale i cudnymi ilustracjami. Ilustracje przypominające afrykańskie klimaty, może tylko ja mam takie odczuci, ale te ilustracje skradną i wasze oczy do tego stopnia że nie będziecie mogli się oderwać. Sztywna okładka, , barwna , i pięknie zdobiona srebrnymi akcentami. Będzie pięknym i bogatym dopełnieniem każdej biblioteczki.

Wydanie: 2019 Seria/cykl: ART Autor: Rachel Ignotofsky Ilustrator: Rachel Ignotofsky Tłumacz: Grażyna Winiarska Typ oprawy: twarda Data premiery: 30.10.2019

Za taki ogrom wiedzy, bogactwo informacji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights