DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Wiosenne DIY – Podkładki pod kubek z wielkanocnym motywem.

Wiosenna twórczość idzie pełna parą. A jedną z nich musimy wam koniecznie pokazać, no może nawet nie tylko jedną. Ten Czas dla siebie postanowiliśmy wykorzystać najlepiej jak tylko potrafimy. Mianowicie połączyć to co lubimy robić z tym ze wspólnym spędzaniem czasu. A co lubimy robić? Tworzyć! Tym rzem postanowiliśmy puścić wodze wyobraźni i porzeźbić, dokładniej to wykorzystać masę rzeźbiarską, i w tej roli sprawdziła się masa od JOVI. W ramach naszych twórczych wyzwań, powstają twórcze ale i praktyczne dzieła, które mają za zadanie nie tylko ładnie wyglądać. Uwielbiamy takie własnoręcznie wykonane dodatki, które dodadzą uroki każdemu mieszkaniu.

Wielkanocne podkładki pod kubek.

Na pierwszy ogień idą podkładki pod kubek, idealne na wielkanocny stół, a to już tuż tuż, będą okrągłe, kolorowe, wiosenne, wielkanocne, praktyczne i jak najbardziej domowej produkcji.

Co wykorzystaliśmy do wykonania takich podkładek?

 • masa rzeźbiarska – biała Jovi
 • forma do wycięcia podkładek – Kielich
 • ołówek
 • Farby plakatowe Jovi
 • wałek do ciasta
 • podkładki filcowe
 • stempel HAND MADE
 • czarny marker

Zaczynamy od rozpakowania naszej masy i jej rozwałkowania, na nie mniej niż 4 mm.

Następnie musimy naszym podkładkom nadać kształt, i u nas będzie to koło. Do tego celu wykorzystaliśmy kielich którym będziemy je wycinać. Należy żeby podkładka pasowała na większość kubków czy szklanek dostępnych w domu.

Wycinamy zupełnie jak ciastka, jeśli masa przyklei się do blatu , zdejmowanie gotowych podkładek ułatwi nam szpatułka. Ale nie byłabym sobą jakbym nie wykorzystała do ich produkcji tego stempla, dzięki którym na spodzie podkładek powstanie napis HAND MADE.

Takie podkładki należy odstawić do wyschnięcia na minimum 24 h. Pozostała masę również spożytkowaliśmy, ale to za moment. Podpowiedź na pierwszym zdjęciu.

Gdy masa już wyschnie, wystarczy nadać naszym podkładkom motyw ii kolor. U nas motyw typowo wiosenny, wielkanocny wręcz. Znajdzie się tu kurczaczek, pisanka, zajączek i baranek. Zanim jednak przystąpimy do malowania, wszelkie ostre krawędzie, nierówności musimy potraktować papierem ściernym, do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni. Nadmiar pyłu można od razu zassać odkurzaczem, lub zdmuchnąć pędzlem.

Szkic wypełniamy kolorem, idealne będą farby plakatowe. Dzieci pokazały swoje zdolności. Wystarczy podszepnąć drobny szczegół i eksplozja pomysłów gotowa.

Aby uwydatnić nasze wielkanocne zwierzaki przyda nam się marker, najlepiej czarny, choć jeśli mamy do dyspozycji w kolorach których używaliśmy można wykorzystać takie. My postawiliśmy na kolor BLACK.

Nadaje on wyrazu, a przy okazji maskuje ewentualne nierówności ołówka czy farby. Po wyschnięciu farby dodajemy jeszcze jeden mały szczegół. Mianowicie pod spodem dodajemy podkładki filcowe które uchronią delikatne powierzchnie przed zarysowaniem.

A tak prezentują się w pełnej okazałości.

Pasują do śniadanka z ręki dziecka, pod sok czy kawę.

Może pokusicie się o stworzenie takich <3 A co powstało z pozostałej masy?

Wiosenne pinezki dinozaury.

Może nie wielkanocne, ale powstały iście wiosenne dinozaury w pięknych żywych wiosennych kolorach. Do ich wykonania przyda się silikonowa forma do czekoladek, która widzieliście na zdjęciach powyżej.

Co wykorzystaliśmy do wykonania naszych dekoracyjnych pinezek?

 • Masa rzeźbiarska – biała JOVI
 • foremka silikonowa do czekoladek Dinozaury
 • Zwykłe pinezki
 • Farby plakatowe JOVI
 • pędzel

Masę wciskamy do foremki, a następnie wciskamy w nią pinezkę, tak by cała zatopiła się w masie, po za szpikulcem. I odstawiamy taką foremkę do wyschnięcia.

Gdy tylko masa wyschnie nadamy im kolor. Odstawiamy na 24h. Następnie wyjmujemy z foremki, pójdzie gładko, uwierzcie mi. Teraz wystarczy tylko odrobina farby i pędzel.

Przy okazji powstała także marcheweczka dla naszego zajączka z podkładki.

Czyż nie są fantastyczne w tych swoich pięknych wiosennych kolorkach. Idealnie prezentują się mocując nasze arcydzieła które powstały przy okazji ich tworzenia.

Wiosenne – wielkanocne malowanki z Jovi.

Przy okazji tworzenia naszych wielkanocnych podkładek powstały także kolorowanki, które wzorowaliśmy na podkładkach. Będą miały dodatkowe elementy i będą pełnić funkcję dodatkowych wielkanocnych dekoracji. Sami zobaczcie. Szkic, może być waszym dziełem, to znaczy rodziców, może być wydrukowany lub dzieła dzieci. U nas gotowce, czyli moje szkice, czy drukowane kolorowanki nauczyły dzieci pracy z farbami.

Wszystkie prace zyskały element „3D” w postaci trawki z bibuły prasowanej. Wystarczy wyciąć pas około 5 cm wysokości o szerokości kartki. Strzępimy nożyczkami, tak by przypominał trawę, przyklejamy tylko i wyłącznie dolny fragment trawy, tak by źdźbła luźno fruwały.

Baranki dodatkowo zyskały swoje futerko. A powstało z płatków kosmetycznych. Dodatkowa faktura na naszych dziełach.

A jak się prezentują wyeksponowane na swoich miejscach?

Zachęcamy do obejrzenia filmiku który powstał podczas tworzenia naszych dzieł <3 A już wkrótce kolejny patent na dekoracje wiosenne z Jovi. Pamiętajcie, przede wszystkim liczy się dobra zabawa <3

Dziękujemy :

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights