Dzieci

Postaw na klocka – Gra zręcznościowa od MUDUKO.

Lubicie gry zręcznościowe? Jeśli tak to mam coś dla Was <3 Tym razem chcę Wam pokazać ciekawą grę od Muduko. Gra „Postaw na klocka” to gra zręcznościowa polegająca na budowaniu konstrukcji z klocków według wylosowanego wzoru. Super zabawa, sama zobaczcie!

W skład gry wchodzi:

  • 1 plansza
  • 30 klocków – po pięć klocków w sześciu kolorach
  • 4 karty do własnej kreacji
  • 10 kart trudności
  • 40 kart budowli
  • 6 pionków graczy

Gra polega budowaniu z klocków konstrukcji z wylosowanego wzoru. Kilka wariantów gry pozwala na ciekawe rozgrywki i dopasowanie do własnych zachcianek. Wariant na 2-3 graczy pozwala nam na odrzucenie kart z wzorami dla wariantu z 6 graczami, oraz karty trudności. Przy 4-5 graczach odkładamy klocki białe i czarne. Każdy z graczy losuje swój pionek z pozostałych kolorów i dobiera 5 klocków w tym samym kolorze. W grze 5 osobowej najstarszy gracz zostaje sędzią i dobiera biały pionek ale nie otrzymuje klocków w tej rundzie.

Każdy z graczy kładzie pionek na polu start. Z tai odkładamy znów wzory dla 6 graczy, są oznaczone. Ale zostawiamy w osobnej tali kart trudności. Z tali losujemy wzór i budujemy z własnych klocków konstrukcje, kto zbuduje pierwszy krzyczy Stop! Budowla jednak musi być ułożona prawidłowo, jeśli jest inni przestają budować a zwycięzca przesuwa swój pionek. Jeśli jednak budowla nie jest ułożona prawidłowo wtedy inni mogą budować dalej do kolejnego wykrzyczanego STOP!

W wariancie dla 4-6 graczy wchodząc na pole czerwone na planszy, losujemy kartę trudności. Od tej chwili trzeba grać techniką chwytu pokazaną na danej karcie, do momentu aż wejdą na kolejne czerwone pole. z utrudnienia można zrezygnować jednak traci się punkt na planszy.

To jednak nie koniec, można grać indywidualnie alb drużynowo. Sami zobaczcie jakie mega konstukcję powstają. Klocki są mega kolorowe kontrastowe, j do tego pobudza się wyobraźnie ale i zdolności manualne. Zręczność dłoni, palców jest tu bardzo ważna, w trakcie gry ćwiczy się te umiejętności.

Wszystko spakowane w niewielkiej wielkości pudełko, które spakować można dosłownie wszędzie.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x