Dzieci,  Książka - To co kocham

Basia i biwak. A wy lubicie biwaki?

Dziewczynkę i imieniu Basia i bohaterkę słynnego cyklu książek dla dzieci, zapewne znacie. Ale czy znacie jej wszystkie przygody?

Dziś przedstawiamy Wam jedna z takich przygód. Książka Basia i biwak opowiada o tym jak to dzieci potrafią być zazdrosne, bo inne dziecko ma to a ja nie, jedno ma taką a ja nie, jedno jedzie na wakacje tu, a ja jeszcze nie wiem czy gdziekolwiek pojadę. To właśnie spotka o Basie w przedszkolu. Dzieci snują plany o wakacjach, opowiadają co je czeka, gdzie pojadą. Basię strasznie to zdenerwowało, a dlaczego? Może była zazdrosna, może zła za sama jeszcze nie wie gdzie pojadą. Wiadomo jednak ze nie potrafiła sobie z tym poradzić. Jednak czas i cierpliwość ja nagradza. Czeka ja biwak, cudna niespodzianka. Uwielbia takie wypady rodzinne, lubi kąpać się w jeziorze, piec kiełbaski, czy to będą wymarzone wakacje?

Książeczki z tej serii ukazują dzieciom co może im się przytrafić, co może je czekać, jak warto radzić sobie z emocjami. Uczą także i nas rodziców. Do tego są to kolorowe książeczki, piękne historie z przesympatyczną bohaterka z którą utożsami się niejedno dziecko.

Moje dzieci uwielbiają tą serie, na pewno nie jest to pierwsza i nie ostatnia w naszej biblioteczce. Sztywne okładki, kolorowe ilustracje Marianny Oklejak wprowadzają dziecko w piękny świat przedszkolaka, i uczą emocji.

O kilku już Wam pisaliśmy i zapewne napiszemy o kolejnych. Póki co za cudne przygody z Basią dziękujemy wydawnictwu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x