Dzieci

Nieproste linie proste czyli UBONGO !

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej gry! No bo kto z nas nie grał dniami i nocami w tetrisa? Ja przyznaje się bez bicia że nie jedna godzina mi przeleciała przez palce przy niej. Tym razem mamy dla Was petardę. Rewelacyjną alternatywę dla tamtej gry. Ubongo Lines – to gra do Egmont, którą wręcz pokochaliśmy.

Rewelacyjna gra, ćwicząca umysł i spostrzegawczość, a przy tym świetna zabawa. Nie uwierzycie dopóki sami nie spróbujecie. Ta gra wręcz uzależnia!

Gra składa się z:

  • 162 kart (z 324 różnymi zadaniami, o 4 poziomach trudności.)
  • 32 klocki (po 8 na gracza – 4 kolory)
  • 1 klepsydra
  • 1woreczek
  • 1tor rund
  • 58 klejnotów w tym: 10 czerwonych rubinów, 19 niebieskich szafirów, 19 żółtych bursztynów, 10 zielonych szmaragdów.

No to zaczynamy!

Układamy na środku karty, wystarczy 9 losowo wybranych gdyż jest 9 rund, tor przeszkód a w nim w specjalnych okienkach 9 bursztynów i szafirów. Resztę klejnotów wrzucamy do woreczka. Każdy z graczy, a może być ich 4, otrzymuje 8 klocków w jednym wybranym kolorze. Klocki są trójwymiarowe, co nie ułatwi nam pracy ;). Klepsydrę ustawiamy na boku i zaczynamy grę. Jednak zanim zaczniemy ustalmy czy chcemy grać w różnych poziomach trudności, każdy kolor kart to inny poziom trudności. Mamy do wyboru 1 poziom zielony, 2 żółty, 3 pomarańczowy i najtrudniejszy jest 4 czerwony. Na kartach mamy wzór oraz numerki po boku karty, naszym zadaniem jest ułożyć ten wzór, a numerki pomogą znaleźć odpowiedni klocek.

Gdy ustaliliśmy już zasady możemy zacząć. odkrywamy kartę,(wzór jest z dwóch stron więc zawsze odkrywamy ten schowamy). Uczestnik który jako pierwszy ułoży idealny wzór, tzn dwupoziomowy wzór bez luk i wykorzystując wszystkie wymienione klocki krzyczy Ubongo! To samo krzyczą graczę którzy zdążą ułożyć wzór w wyznaczonym czasie. odwraca klepsydrę co daje pozostałym graczom minute na ułożenie. Jeśli się uda to super, jeśli nie wtedy punkty otrzymuje tylko pierwszy gracz! Będą to klejnot niebieski z toru rund oraz losowy z woreczka. Jeśli w ciągu minuty ułoży reszta graczy to druga osoba zgarnia żółty klejnot z toru oraz klejnot z woreczka, 3 i 4 osoba tylko z woreczka. Jeśli zaś nie uda się w ciągu minuty ułożyć , i nie będzie 2 miejsca wtedy klejnot żółty z toru rund trafia do woreczka, a gracze nie otrzymują żadnych klejnotów. Czas na kolejną rundę, otwieramy kolejną kartę i kolejną. gra trwa 9 rund, do momentu wyczyszczenia toru rund z kryształów.

Czas na podliczenie punktów. Wygrywa ten który zbierze ich najwięcej, jednak nie chodzi tu o ilość kryształów a ich wartość, tak więc rubin to 4 punkty, szafir to 3 punkty, szmaragd 2 punkty, bursztyn punktów 1. Czyli przykładowo gracz ma 1 rubin = 4 pkt, 1 szafir=3pkt, 3 szmaragdy=3×2=6 pkt, 3 bursztyny = 3×1=3, w sumie 16 punktów. Proste.Jednak urok tej gry polega na tym iż mamy tu kilka wariantów gry, np możemy wyeliminować czynnik losowy, wtedy gracz pierwszy otrzymuje najwyżej punktowany klejnot, ostatni gracz najmniej punktowany. Miejsce w stosunku do wartości klejnotu.

A jeśli lubicie stymulować swój umysł, lubicie wyzwania, gry logiczne typu tetris, czy trudniejsze sudoku to będzie coś dla was, wersja dla jednego gracza to typowe wyzwanie umysłowe. Gracie sami dla siebie by ćwiczyć umiejętności, możecie grać na czas lub nie.

Może wymyślicie własne zasady? kto wie!

Reasumując gra Ubongo lines to strzał w 10! Istna petarda porywa nas na całe wieczory i wciąga wszystkich, wbrew pozorom często ułożenie jakiegoś wzoru nie jest wcale takie proste. Trzeba wysilić swoje szare komórki i zmusić je do intensywniejszej pracy, koncentracja i spostrzegawczość a przy tym refleks, to się tu liczy. Gra daje nam naprawdę sporo radochy, to mega zabawa na długie godziny i nie da się znudzić, gdyż kart jest ogrom jak i wzorów, więc nie sposób wszystkiego od razu zapamiętać. Gra przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 lat. , a jakby tak zagrać rodzice na dzieci? Czemu nie świetna sprawa. Gra jak każda inna uczy rywalizacji, ale tylko tej zdrowej.

Taka mała ciekawostka gra zawdzięcza swój sukces nie tylko dzięki swojemu podobieństwu do tetrisa, którego jest lepszą alternatywą, ale i dzięki swej prostocie i prostym zasadom. To jednak nie wszystko grę sygnuje swym nazwiskiem genialny informatyk Grzegorz Rejchtman.

Już teraz możecie zakupić ją z 30% rabatem na stronie wydawnictwa Egmont. Uwierzcie mi idealny prezent na Mikołajki, urodziny, pod choinkę, a nawet bez okazji <3 Gra naprawdę sprawi ogrom frajdy tak jak nam.

Dziękujemy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights