Dzieci,  Książka - To co kocham

Ostatni z pięciu skarbów. Pamiętniki Wisienki – komiks nie tylko dla dziewczynek.

Wisienka. Mądra, rudowłosa dziewczynka o ogromnym sercu i bardzo wrażliwym. W dodatku z zamiłowania, detektyw. I to bardzo dobry detektyw. Pamiętacie? Pisaliśmy już o niej przy okazji dwóch wcześniejszych tomów które skradły serce nie tylko mojej córki ale i moje.

Komiks połączony z pamiętnikiem pióra Wisienki właśnie. Tym razem nasza bohaterka poznaje Sandrę. Młoda kobieta jest introligatorką i wprowadza dziewczynki w świat książek, ich napraw, konserwacji, renowacji. Dziewczynki uczą się tej jakże trudnej, sztuki, odkrywając przy tym różne tajemnice. Wszystko to jest nawet do precyzyjnie opisane i pokazane na jakże cudnych ilustracjach. Daje to bardzo pozytywny odzew jeśli chodzi o czytelnika.

Tajemniczy kufer to początek pięknej, sentymentalnej historii. Skrywa jeden, pierwszy z pięciu skarbów. Jaki? Otóż jest to zapis byłej nauczycielki muzyki. Nutowy zapis. W dodatku nauczycielka ta miała na imię Sandra, czyż to nie zbieg okoliczności? Powrót wspomnień, emocji.

Dziewczynki krok po kroku dochodzą prawdy i odkrywają coraz to nowsze poszlaki, tajemnice. Do Wisienki dociera kolejny wniosek z lekcji. Teraz rozumie jak trudne jest borykanie z przeszłością, z wspomnieniami. Ile trudu musimy włożyć by poradzić sobie z tragedią, ile czasu potrzeba by pogodzić się lub nie z sytuacją i zacząć żyć. Wszystko to prowadzi je do kolejnych skarbów? Czym są , i jaki będzie ostatni? Ponoć największe, najważniejsze mamy w zasięgu ręki.

Nie zdradzę Wam więcej. Powiem Wam tyle że jest kolejna, pełna emocji historia. Pełna lekcji, którą powinno wynieść każde dziecko. Wszystko jak zwykle w pięknej oprawie, i nie mówię tu już tylko o oprawie książki jak o okładce, ale oprawie historii. Świąteczny, zimowy klimat. Wszystko to dodaje jeszcze więcej tajemniczości, magii i wzruszeń, niżeli poprzednie. Wiecie już że seria to to połączenie komiksu i pamiętnika. Wszystko jest tu tak zgrabnie połączone, wszystkie notatki Wisienki tak pięknie wplecione w całość. Nawet list od Świętego Mikołaja. Jestem pod ogromnym wrażeniem, i ja i Liliana. Obie nie możemy doczekać się kolejnych tomów. Już zastanawiamy się co czeka Wisienkę i z czym będzie musiała się zmierzyć ta rudowłosa detektyw. Liczymy na to że znów przepełni nas magią, rozbawi ale i wzruszy.Rozbudzi jeszcze więcej emocji.

Gorąco dziękujemy za kolejną dawkę wrażeń. Polecamy każdej dziewczynce, nawet tej która twierdzi że nie lubi komiksów, po prostu nie poznała jeszcze Wisienki <3

Wydanie: 2020

Seria/cykl: PAMIĘTNIKI WISIENKI

Scenarzysta: Joris Chamblain

Ilustrator: Aurélie Neyret

Tłumacz: Marek Puszczewicz

Typ oprawy: twarda

Data premiery: 14.10.2020

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights