Dzieci,  Książka - To co kocham

Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów.

Pamiętacie Wisienkę? Przygody tej skromnej ale jakże dociekliwej dziewczynki doczekały się kontynuacji czyli Tomu 5. „Od pierwszych śniegów do perseidów” to kolejny jaki mamy okazję Wam pokazać. O wcześniejszych możecie poczytać ==> Tutaj <==. Fantastyczna seria komiksów, nie tylko dla dzieci.

Kiedy na naszej drodze stanęła Wisienka, wiedziałam że z każdym kolejnym tomem będziemy lubić ją jeszcze bardziej. Ten tom jest zupełnie inny niż poprzednie. I wydaje mi się, że jeśli nawet nie czytaliście wcześniejszych tomów, pełnych przygód naszej głównej bohaterki, to ten przybliży wam ją na tyle że zapragniecie je przeczytać.

Nie jest to kolejna trzymająca w napięciu przygoda Wisienki, ale spokojna rozmowa matki z córką. Wzruszająca, pełna emocji i wspomnień. Z tych wspomnień dowiem się wszystkiego o niej, ile przeszła i jak bardzo się o wszystko obwiniała po stracie taty. Do czego doprowadziło to wszystko, tak małe dziecko. Strata bliskiej osoby, depresja. Wszystko krok po kroku, wspomnienia, od tamtych czasów po teraźniejszość, gdy Wisienka dorasta i jest w stanie spokojnie wspominać, czego wcześniej nie robiła, jest w stanie odwiedzić babcie i dziadka w rodzinnym domu taty.

Jak zwykle historia porusza trudne aspekty życia z punktu widzenia dzieci, wzrusza do łez ale i napawa nadzieją. Niezawodni autorzy, w tym ilustracji, zadbali o to by czytelnik się nie nudził, by chciał więcej. Wszystko to potęgują znane już i doceniane na całym świecie ilustracje Aurelie Neyret.

Czy to koniec przygód Wisienki? Z Dedykacji na jednej ze stron wnioskuje że szykują się nowe przygody na które niecierpliwie czekamy.

Aurelio, Barbaro, Clotildo, Dziękuję wam za tę pięcioletnią przygodę, dzięki której dorosłem. Wisienka doprowadziła nas dalej, niż mogliśmy to sobie wyobrazić, i była to cudowna podróż! Dziś żegnamy się z nią, lecz obiecuję, że będzie gdzieś niedaleko, gotowa opowiedzieć jakąś nową historię…

Joris Chamblain

  • Wydanie: 2021
  • Seria/cykl: PAMIĘTNIKI WISIENKI
  • Scenarzysta: Joris Chamblain
  • Ilustrator: Aurélie Neyret
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 27.10.2021

Musicie poznać to wyjątkową dziewczynkę. Gorąco polecamy.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights