DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Kwiaty, nasz patent na malowaną, kwiecistą łąkę i łąkę 3D.

Dziś przychodzę do Was z twórczymi patentami na łąkę w domku. Brak nam codziennego obcowania na łonie natury, obcowania z przyrodą. My z dziećmi brak dłuższych częstszych spacerów, zabawa na powietrzu nadrabiamy taką twórczością. Powstała między innymi łąka 3D. A w niej kwiaty z płatków kosmetycznych i rolek po papierze toaletowym, a w tle cudna tęcza. Jakby takiej łąki było nam mało powstała także malowana. Tu chcemy Wam pokazać jak szybko stworzyć w ciekawy sposób malowane kwiaty, i jak wzbogacić zwykły, płaski obrazek.

Łąka 3D – pierwsze wiosenne kwiaty.

Co nam będzie potrzebne do wykonania takiej łąki? Otóż:

 • zielona kartka z bloku technicznego.
 • rolki po papierze toaletowym
 • farba plakatowa – zielona, pędzel.
 • klej
 • nożyczki
 • wieczka, nakrętki – do odrysowania kółek
 • papier kolorowy – obustronny
 • Blok techniczny kolorowy, sztywny
 • płatki kosmetyczne
 • wata

Rolki papieru musimy pomalować na zielono, mile widziane różne odcienie. Podczas gdy one schną odrysowujemy i wycinamy z papieru kolorowego różnej wielkości okręgi, można użyć cyrkla lub posłużyć się dekielkami różnej wielkości.

Następnie przez środek, lub z brzegu, rysujemy łamana linię i według niej rozcinamy. U nas są to kolory w jakich występują krokusy oraz przebiśniegi. do przebiśniegów wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne. W nich odcinaliśmy kawałek na kształt fali lub falbany.

Aby połączyć kwiaty z łodygą pieńkiem z rolek nacinamy ją na około 0,5 cm, po przeciwnych stronach, ale tylko od góry lub dołu. W te wcięcia wsuwamy kwiat, dlatego ten kwiat musi być spory.

Mniejsze doczepimy do łodyg i liści które wycinamy z zielonego papieru. Takie łodygi i liście, same lub z kwiatkami doklejamy do rolek.

Kwiat, bukiet, kępkę kwiatów musimy przymocować do naszej zielonej kartki, w tym celu możemy od dołu ponacinać rolkę od dołu wyginając kilka płatków i doklejając do kartki lub doklejając smarując mocnym klejem krawędź.

Tęcza

Do tęczy potrzebne nam kolorowe kartki, obustronne.

W kolorach tęczy. Wycinamy z nich paski o szerokości około 1,5 cm.

Tęczę mocujemy do kartki smarując klejem jeden koniec i wklejając go mniej więcej na środku kartki. następnie tworzymy łuk w powietrzu, konieczne będzie wywinięcie – skręcenie paska, teraz nadajemy mu odpowiedniej wielkości łuk, pierwszy musi być kolor na samym dole tęczy czyli PINK! Ten pasek będzie jednocześnie najkrótszy, kolejne będą coraz dłuższe, dwa ostatnie mogą potrzebować doklejenia. My wycinaliśmy paski z bloku A4 wzdłuż dłuższej krawędzi. Tak samo postępujemy z następnymi kolorami. łuk gotowy? No to smarujemy końcówkę klejem i przyklejamy do kartki.

Gotową tęczę podklejamy watą, nadaje to lekkiego bajkowego charakteru, imituje śnieg lub chmury. W końcu to zabawa.

Do pasków warto jest używać bloku technicznego, nasz był zbyt miękki. Jeśli ie macie sztywnego technicznego z kolorowymi kartkami można użyć białego i pomalować paski farbami lub kredkami. Efekt będzie podobny.

A tak prezentuj się gotowa łąka! Jak wam się podoba?

Łąka farbami malowana, patenty na malowanie kwiatów.

Co potrzebne będzie do wykonania takiej pracy?

 • niebieska sztywna kartka
 • zielona bibuła
 • Farby plakatowe
 • rolka po papierze toaletowym
 • gumki recepturki
 • świeże lub suszone kwiaty
 • nakrętki
 • klej
 • kolorowe karteczki – kwadraty różnej wielkości
 • mazak
 • papier kolorowy
 • patyczki do uszu
 • gąbka

Naszą kartkę wystarczy teraz wycieniować zielona farbą, w tym celu wycinamy z gąbki do mycia naczyń kształt listka, ścinkami stemplujemy naszą kartkę tak by od doły kolor był ciemny jednolity, ku górze jaśniejszy. Taki efekt pokazywaliśmy Wam na naszych króliczkowych słoiczkach. Następnie listek z gąbki smarujemy obficie farbą i stemplujemy kartkę tam gdzie chcemy, u nas takie liście pojawiły się tam gdzie maja powstać większe kwiaty.

Następnie rozcinamy rolkę papieru toaletowego, nacinamy na około 3 cm z jednej strony tworząc paseczki różnej grubości, zwijamy w rulon, związujemy gumką recepturką i te paseczki smarujemy farbą. Takim pędzlem, stemplujemy kartkę tak by paski rozchodziły się na zewnątrz, obracamy ją co jakiś czas bu uzyskać leszy ciekawszy efekt.

Drobne kwiatki stworzymy za pomocą patyczków, 7 sztuk związujemy w kształt kwiatka. Moczymy w wybranym kolorze i stemplujemy kartkę.

Do zaznaczenia środka kwiatuszka wystarczy zanurzony w żółtej farbie patyczek. Patyczkami, w większej ilości luźno trzymanymi w ręce, nie muszą byś ściśnięte ze sobą, tworzymy kwieciste kule, lub podłużne kwiaty imitujące hiacynty.

Delikatnym muśnięciem pędzla wystarczy teraz dorysować łodyżki. Postanowiliśmy taki nasz obrazek ciut urozmaicić. wykorzystaliśmy do tego ususzone tulipany, mogą być też żywe kwiatki. Przykleiliśmy je do kartki, w różnych miejscach.

Następnie, z zielonej bibuły wycięliśmy trawę. Przykleiliśmy ją od dołu kartki, marszcząc co jakiś czas.

A jeśli łąka to i Motyle. Z papieru kolorowego wycinamy wa różnej wielkości serduszka. Przyklejamy do kartki tylko połowę jednego, tak by jedno skrzydełko było wolne. Większe serduszko to góra motylka. Mniejsze serduszko naklejamy też tylko połową, jednak tak by czubek skierowany był na czubek i serca nachodziły na siebie. W ten sposób powstał nam motylek z wolnym ruszającym się skrzydełkiem.

Teraz mazak w dłoń i malujemy czułka. Jak widzicie powstały też motylki origami, pokazywaliśmy Wam jak je wykonać Tutaj. Liliana wykonała je i dokleiła z resztek kartek, w ostatniej chwili i w sumie bardzo mi się to spodobało. Na co jeszcze wpadła moja córa? Nakrętkę od mleka, pomalowała na żółto i odcisnęła na niebieskiej części kartki, tak oto powstało słońce. Do wykonania promyków, posłużyła się widelcem, pomalowała go na żółto i odciskała wokół słońca. takim samym sposobem wcześniej dodała kilka kwiatków, imitujących Tulipany.

A tak prezentuje się nasza łąka <3 Jak wam się podoba <3 Oj brak nam takiego cudnego widoku na co dzień <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights