DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Broszki i odznaki – nasz patent na wykorzystanie wieczka od słoika.

Prace domowe mogą być pouczające, moją zainspirować i być kreatywne. Teraz gdy obcowania z przyrodą wciąż brak, ograniczamy wyjścia do niezbędnego minimum zaczynamy doceniać jej piękno, każdy najdrobniejszy szczegół, najdrobniejszego owada, po różnorodność ptaków,które tak cudnie budzą nas rankiem.

W związku z tym postanowiliśmy stworzyć coś na wzór odznaki Przyjaciela przyrody. Broszki nawiązującej do natury.

Co było nam potrzebne? :

  • wieczko od słoika
  • farby
  • pędzle
  • klej
  • bibuła
  • agrafka lub mały spinacz drewniany
  • mazak
  • papier kolorowy

Nasze wieczka wykonaliśmy na dwa sposoby. Tymcio stworzył swoją cudna odznakę, a my z Lilą broszki kwiatowe.

Odznaka Przyjaciela Przyrody

Wieczko malujemy zieloną farbą w jaśniejszym odcieniu. Brązem zaznaczamy do połowy wieczka kształt pienia drzewa. Ciemniejszą zielenią zaznaczamy koronę drzewa rysując łuki, falbany. Gdy wieczko wyschnie, naklejamy wycięte z błyszczącego złotego papieru samoprzylepnego dwie literki PP i naklejamy.

Broszka kwiatowa

Aby wykonać taką broszkę można postępować jak Tymcio, malując farbami wybrany kwiat. Jednak my wykorzystałyśmy do tego celu bibułę. Okleiliśmy wieczka bibułą. Następnie wycięliśmy sporej długości pasek z bibuły. Jego długość i szerokość zależy od wielkości wieczka i rodzaju kwiatka. Zaraz zobaczycie jak nam to wyszło. smarujemy środek wieczka klejem. Do środka przyklejamy bibułę marszcząc ją co jakiś czas, i klejąc w kształt koła, tak by powstała nam korona kwiatka. Można paskowi nadać odpowiedni kształt, my jednak zostawiliśmy tak jak było. Teraz z żółtego papieru kolorowego wycinamy kółeczko. Będzie to środek naszego kwiatka.

Jednak by nasze odznaki można było przyczepić do ubrania przyklejamy agrafkę, można użyć kleju lub taśmy zależy co macie pod ręką.

Tak prezentują się nasze broszki i odznaka <3

Jak Wam się podoba? Tak naprawdę możemy w ten sposób wykonać każdą odznakę, policjanta, strażaka, szeryfa, tak jak i każdą broszkę jaka nam się zamarzy <3 Może przyda Wam się taka inspiracja <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights