Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Basia uczy i bawi, pokazuje świat i rodzicom i dzieciom.

Rączka w górę kto szuka lektur dla swoich dzieci, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą, pokazują w piękny sposób otaczający nas świat. Uczą nie tylko dzieci ale i rodziców? Rodziców? Tak, a czego? Jak wychodzić z ciężkich, często trudnych sytuacji z udziałem naszych pociech a które często maja bardzo proste rozwiązania. Jeśli kto tu taki jest to mamy coś dla Was <3

Literatura dla najmłodszych od Egmont. Seria Basia robi furorę.Pięknie ilustrowana, niczym rączką dziecka książka o przygodach małej, jakże na swój wiek rezolutnej Basi. Dziewczynka w ciekawy, zabawny sposób, pokazuje życie zwykłej rodziny. Jest mądra, kreatywna i bardzo lubiana. Jednak nie zawsze jest taka rozsądna i wesoła. Bywa ze się złości, że jest zazdrosna o młodszą siostrę. Nienawidzi sprzątać, a ponad wszystko chciałaby mieć swoje własne zwierzątko. Do tego postać Basi staje się jakby wzorcem do na śladowania, kreuje zachowania dzieci, zwłaszcza te dobre, w piękny sposób ukazuje te złe, dzięki czemu dzieci łatwo je rozróżnią.

Seria to kilkanaście ciekawych i jakże rożnych tytułów. Dziś chciałam wam pokazać dwa z nich. Może któryś skradnie Wasze serca, bo nasze skradły oba.

Basia i przyjaciele. Janek

To jeden z tomów w którym główna role odgrywa Janek. starszy brat Basi, w sumie nawet najstarszy. Chłopiec jest dla nich wzorem, Niczego się nie boi. Historia komplikuje się gdy ten wpada w panikę bo najprawdopodobniej będzie musiał nosić okulary, i zmierzyć się z tym jak to wpłynie na jego relacji w szkole, czy dzieci nie będą się śmiać?

Książka ukazuje jak trudne bywają najmniejsze zmiany, jakie im towarzyszą obawy i emocje. Ukazuje ja w łatwy sposób można dziecku pokazać ze tak naprawdę nie ma się czego bać, jak radzić sobie z emocjami i obawami dzieci, nawet w tak błahej sprawie. Błahej dla nas, ale nie dla dziecka, warto poruszyć przy tej okazji temat akceptacji. cała historia oprawiona pięknymi ilustracjami i spora dawka humoru.

Basia i zegarek

Kolejne przygody Basi, i kolejne lekcja z życia wzięte. Czy wy pamiętacie swój pierwszy zegarek? Jaki był? Złoty?Różowy?Elektroniczny czy ze wskazówkami. A kto uczył Was zaznajamiać się z czasem? W tym tomie Basia otrzymuje od ukochanego dziadka piękny zegarek, który staje się dla niej bardo cenny. Jeśli elektroniczny zegarek ukazuje cyferka po cyferce każdą godzinę i minutę, to jednak tu potrzeba się nagłowić. intrygują ją te małe wskazówki, to jak działają, jak odmierzają czas? I czy zawsze tak samo? Skoro gdy zabawa trwa w najlepsze godzina mija niczym minuta, a podczas gdy umieramy z nudy minuty dłużą się niczym godziny. I znów. wszystko zgrabnie opisane, cudnie zilustrowane. Zabawna historia, ciekawa lekcja, i spojrzenie na więzi miedzy pokoleniowe. Basię nurtuje tle pytań, jednak czy dziadek im podoła. takie chwile zbliżają. A co najlepsze takie momenty to przecież życie niemal każdego z nas.

Dzieciaki zachwycone Basia i jej przygodami, łakną więcej i więcej a trochę ich jest. Rozbawione ii zaintrygowane, a co najważniejsze z łatwością wyciągają wnioski z lektury. Mnie urzekł humor, i prostota z jaką seria jest stworzona, Idealna i dla młodszych i tych starszych.

Za taką dawkę przygód, nowe lekcje życia i nową przyjaciółkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights