Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Wiewiórczy zakątek – Bajki o mediach społecznościowych. KONKURS – Wygraj swój egzemplarz!

Poznajcie Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek i jedna piła mechaniczna. Pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec.

Wiewiórczy Z@kątek to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.

Wiewiórczy Z@kątek to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego!

O książce słyszałam już dawno, i kiedy nadarzyła się okazja by zawitała w nasze progi, no nie mogłam jej przegapić. Zwłaszcza teraz w czasach gdy zarówno młodsi jak i starsi spor cześć czasu a niektórzy życia spędzają w sieci. Media społecznościowe do okno do ich życia, często jednak zmyślonego lub zgubnie prawdziwego. Jednak są także bardzo przydatne, pomocne, i można z ich pomocą zdziałać wiele dobrego.

Książka ta 'Wiewiórczy zakątek” To obowiązkowa lektura dla każdego, zwłaszcza dla rodziców i dzieci którzy zaczynają swoją wspólna przygodę z internetem i mediami społecznościowymi. Nie unikniemy technologi, i obecności internetu, mediów w naszym życiu, warto jednak być czujnym i uczulić dzieci na to co czyha w tym wielkim świecie. Książka Opowiada historię dwóch sióstr, które jeden z pięknych dni postanawiają spędzić na pikniku w parku. Piękne krajobrazy, cisza, spokój, łono natury to to czego szukały. ?Jednak cisza ta nie trwa długo. Ten piękny krajobraz i cisze zaburzają robotnicy, którzy szykują teren pod ogromny parking który ma tam powstać. Te silne młode dziewczyny postanawiają coś zmienić, nie mogą pozwolić na to by to miejsce zmieniło się z pięknego, barwnego miejsca, pełnego wiewiórek które im licznie towarzyszą w betonową toń. I tu właśnie pojawiają się media. A jak ?Starsza siostra Milena opowiada młodszej siostrze piękne historie, bajki i każda związana jest z mediami społecznościowymi a dokładniej Społkiem. Opowiadania stworzone z niezwykłym talentem, wyobraźnia Mileny bardzo mnie poruszyła. W piękny sposób ukazała siostrze jakie niebezpieczeństwa czyhają w mediach społecznościowych. Uczuliła ją że nie wszystko co tam się widzi jest prawdą, i trzeba nabrać do tego dystansu. Jedni pokazują swoje idealne życie choć w rzeczywistości takie nie jest. Jeszcze inni szczycą się swoimi bogactwami by stać się bardziej popularnym, lub tylko dlatego by inni byli zazdrośni lub czuli się przez to gorzej. Jeszcze inni wylewają całą swoją prywatność w mediach zdjęcia, wszystkie szczegóły, skąd, gdzie na co i poco. Cały plan dnia co do minuty, wszystkie dane prywatne, co może wykorzystać w niecny sposób każdy przez może narobić dużo problemów. Uczuliła ją że po tej drugiej stronie podając się za jej rówieśnika może być ktoś starszy kto tylko czyha na to by jakieś naiwne dziecko dało się wykorzystać. Jednak były też historie które ukazywały jak bardzo takie media społecznościowe mogą pomóc, chociażby w znalezieniu psa, opiekuna, czy też zaginionej osoby. lub jak w tym przypadku w ratowaniu cudnego zakątka.

Przepiękne historie, jedne mniej lub bardziej bajeczne. Wszystko jakże jednak prawdziwe, w piękny sposób przedstawione. Oprawione pięknymi ilustracjami, które mnie zachwyciły, autorstwa Moniki Urbaniak. Pięknie pokazany jest tu motyw czasu , ile spędzamy go wpatrzeni w telefon lub monitor komputera zbierając lajki i je dając, komentując i klikając zdjęcia. Wszystko to pochłania nas tak bardzo że przestajemy dostrzegać bliskich i najbliższe otoczenie. Wiemy co dzieje się tam, a nie mamy pojęcia co dzieje się w okół nas.

Cudna książka, która mnie urzekła, jak dawno żadna książka dla dzieci. Piękne przesłanie, tak bardzo na czasie. Choć moje dzieci długą ie zaznają mediów osobiście to jednak wiem że będzie to nieuniknione. Powiem wam ze nie miałabym nic przeciw gdyby ta pozycja znalazła się na liście lektur. Czasy są jakie są, i wiem ze tego rozmachu nie unikniemy, ale możemy w pewien sposób uczulić dzieci, lub nieświadomych rodziców. Sami wiecie ile złego, ile niebezpieczeństw czyha na dzieci, już nie tylko w realnym świecie ale i w tym wirtualnym. Tu mowa o dzieciach ale my także powinniśmy być bardziej czujni. Czy jednak tak jest. Wydaje mi się że dla wielu jest to zguba. Prawda jest jednak taka że takie media społecznościowe mogą także zrobić bardzo dużo dobrego… Wiem po ostatnich wydarzeniach w szkole moich dzieci i zasługach mediów. Książka trafia w serca i rodzica, i dziecka. Liliana i Tymon chłonęli ją ze mną z zapartym tchem, i po zakończeniu zaczęły się pytania, co to są media społecznościowe, jakie są, dlaczego ludzie tacy są, czy faktycznie tak może być. Nie wiem czy nie za wcześnie ta lektura, czy odniesie zamierzony skutek i zniechęci ich do mediów społecznościowych lub uczuli i będą wiedzieli jak w nich funkcjonować bezpiecznie, czy zapragną je mieć. Wiem jednak że te historie zapamiętali i liczę że będą pamiętać nadal. Mimo wątku internetu, i roli mediów w życiu rodziców i dzieci, obawach, pięknie jest tu pokazana siostrzana miłość. Bowiem to siostra wprowadza młodszą w ten świat, w piękny sposób, z mega wyobraźnią, i troską.Autor Adam Studziński stworzył arcydzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Za egzemplarz recenzencki i dawkę jakże realistycznych bajek i przestróg dziękujemy Wydawnictwu Dreams <3

Tymczasem wraz z Wydawnictwem mamy dla Was Konkurs w którym do wygrania będzie ta oto cudna książka <3

„Wiewiórczy z@kątek”

KONKURS !!!

Co należy zrobić by zgarnąć swój egzemplarz „Wiewiórczy z@kątek”?

Otóż należy:

  1. Być Fanem Tylko Kobieta oraz Wydawnictwo Dreams.
  2. Polubić, udostępnić publicznie post konkursowy Tutaj.
  3. W komentarzu pod postem konkursowym wyrazić chęć udziału w zabawie – Jest to automatycznie wyrażenie zgody na przetwarzanie przeze mnie Waszych danych osobowych w przypadku wygranej.
  4. Zaprosić do wspólnej zabawy znajomych, im nas więcej tym weselej.
  5. Teraz pozostaje czekać na wyniki, wyniki ogłoszę w ciągu 3 dni.
  6. Konkurs trwa od 15.10.2019 – 15.11.2019 !!!
  7. Zwycięzca zgłasza się do mnie w celu podania danych adresowych, ja wysyłam je dalej <3

Postanowienia końcowe:

1.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczanych komentarzy, z zastrzeżeniem jednak, że w przypadku podjęcia informacji o naruszeniu regulaminu portalu Facebook lub norm powszechnie obowiązujących, w tym dobrych obyczajów zobowiązuje się w ciągu 24 h do usunięcia stwierdzono naruszenia.
2.Organizator ma prawo wykluczenia uczestnika w przypadku:
a) podania fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez posiadania jej pozwolenia, w tym przez osoby poniżej 13 roku życia,
b) udział w konkursie przy pomocy kilku kont, użytkownika na Facebooku,
c) zablokowania konta użytkownika na Facebooku,
d) używanie w odpowiedziach słów powszechnie uważanych za niedozwolone lub zamieszczenia innych wypowiedzi naruszających prawa osób trzecich w tym Organizatora lub Partnera konkursu (sponsora).
3. Wykluczenie z konkursu jest równoznaczne z utratą prawa do nagrody.
4. Facebook nie sponsoruje i w żaden sposób nie uczestniczy w organizacji konkursu, tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencje wynikające z przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
5. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. W konkursie może wziąć udział posiadacz konta na portalu społecznościowym Facebook z zastrzeżeniem, że korzystanie z Facebooka przez osoby poniżej 13 roku życia jest zabronione.
6. Organizator wybiera wygranego w drodze losowania.
7. Promocja nie jest w żaden sposób związana,ani sponsorowana ani przeprowadzana przez serwis Facebook .
8. Nagrody nie można wymienić na inne ani na ekwiwalent pieniężny.Facebook
nie ponosi również odpowiedzialności za przebieg konkursu
9. Konkurs nie podlega ,ustawie z dnia 19. 11. 2009 o grach hazardowych (Dz.U.09.201.1540 z póz. Zm.).
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr. 4, poz. 27 z późn. zm). 11. Wysyłka tylko na terenie PL.

WYNIKI !!!

Każdy kto grał o tą fantastyczną lekturę nie może doczekać się wyników. już je znam, już podaję <3

„Wiewiórczy zakątek” wygrywa osoba z numerem 16 <3

Numerek 16 należy do Pani Małgorzaty Wójcik <3 Serdecznie Gratuluje i zapraszam na priv z danymi teleadresowymi <3

Ogromnie wszystkim dziękuję za wspólną zabawę <3 Serdecznie zapraszam do udziału w pozostałych trwających konkursach <3

Wydawnictwu Dreams ogromnie dziękujemy za fantastyczną nagrodę <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights