Bambino,  DIY,  Dzieci

Sowa, sówka, prace plastyczno-techniczne dla dzieci.

Sowa jest symbolem mądrości, wiedzy. I choć Światowy dzień sowy przypada na 20 kwietnia to jednak my fani Harrego Pottera i Hedwigi, stworzyliśmy swoją sówkę, i mimo iż Hedwigi nie przypomina to jednak wzbudza sympatię.

Co było nam potrzebne do wykonania sowy?

  • 2 talerzyki papierowe (na jedną sowę)
  • klej – u nas to w sztyfcie Bambino
  • filc – u nas to Bambino
  • stare gazetki reklamowe
  • nożyczki
  • ruchome oczka
  • 2 płatki kosmetyczne
  • opcjonalnie mazaki
  • dziurkacz
  • sznurek

Jeden talerzyk zostawiamy nienaruszony, zaś z drugiego powstaną skrzydła. Wycinamy bowiem z ich boków co na kształt łzy.

Teraz nasza sówka otrzyma pióra. Te zrobimy ze starych gazetek. Pamiętacie jak robiliśmy jeża? Wycinamy takie same trójkąty dłuuugie. Teraz wyklejamy nasz talerz, który będzie tuszką, oraz skrzydełka, zaczynamy od dołu i kierujemy trójkąty szpicem w dół, pionowo, w jednym kierunku.

Kiedy mamy już wyklejone nasze elementy, musimy je ze sobą połączyć, sklejamy je tak by skrzydełka nieco odchylały się na boki od talerza, zaczynając od góry.

Następnie przydadzą nam się płatki kosmetyczne i filc. Z czarnego filcu wycinamy dwa kółka to będą elementy oczu. Oraz spiczaste uszy. Zaś z żółtego, brązowego lub pomarańczowego wycinamy dzióbek. Czarne kółka wklejamy na płatki kosmetyczne, jednak lekko od dołu nie samego środka. Opcjonalnie można dorysować prążki płatkach. Na czarne elementy oczu wklejamy jeszcze wybrane przez nas oczka ruchome. Czas podoklejać dzióbek, uszka, oraz ewentualnie czubek.

Taką sowę można gdzieś zawiesić,w oknie, na ścianie, na drzewku, i do tego przyda się dziurkacz oraz kawałek sznurka. Dziurkaczem robimy otwór, oraz z kawałka sznurka pętelkę. doczepiamy do sówki i gotowe <3

Jak wam sie podobają nasze sówki? Jedna z nich już ma nowy domek, została nam podprowadzona ;P Fantastyczna zabawa niewielkim kosztem.

A tak prezentują się nasze Sówki <3

Pozdrawiamy wszystkich fanów sówek <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights