Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Heniś i Kot-o-ciaki uczą kształtów, kolorów i cyferek. Nauka i zabawa z Egmont.

Kolejna seria dla najmłodszych która mnie urzekła. Poznaliście już dwie pozycje z tej serii dziś poznacie kolejne. Nie od dziś wiadomo ze mózg dziecka jest chłonny jak gąbka, warto dziecku w każdym momencie, przy każdej zabawie podsuwać nowe fakty, słówka, co tylko przyjdzie nam do głowy. Często szukamy pomocy które będą nas wspierać, zajmą i zaciekawią dziecko. Takim sposobem mogą być książeczki. Te z serii Nauka, zabawa od Egmont, to małe kartonowe książecki z cudnymi ilustracjami i lubianymi postaciami. Idealne do małych rączek. Dziecko nie zniszczy ich szybko, i będzie mu wygodnie przewracać strony, podsuwając mu je przy zabawie, pokazując i nazywając dany przedmiot uczymy je rozpoznawania, tak jak w tym przypadku kształtów, kolorów czy cyferek. Jeśli dziecko radzi sobie z wymową słówek to uwierzcie mi będzie jeszcze lepiej, jeśli jest z tym nieciekawie, może zachęcimy je i wypowie co nie co.

U nas są to Kot-o-ciaki, które uczą nas cyferek i kształtów oraz Heni, mały okularnik, kochany przez dzieci, uczy cyferek i kolorów.

Niko łapie słówka bardzo szybko, i choć nie potrafi wypowiedzieć wszystkiego idealnie to jednak stara się, powtarza po nas, po swojemu i z czasm jest coraz lepiej. Mimo iż nie raz nie chce mówić to gdy poproszę by coś pokazał po kilku próbach potrafi to zrobić. Książeczki podsuwamy mu często przy zabawie, zarówno my jak i starsze rodzeństwo.

To że pomagają nam w znacznym stopniu wspierać rozwój Nikosia, to oswajamy go z książkami,, uczymy jak należy z nimi postępować, bo na pierwszych zaraz pojawiały się ślady ząbków. rozbudzamy także miłość do książek. gorąco polecamy serię Nauka/Zabawa.

Za mega pomocne książeczki dziękujemy wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights