Dzieci

Czy masz szczęście w kartach? Lucky Jack pozwoli to sprawdzić!

Lucky Jack to kolejna fantastyczna nowość, która pozwoli sprawdzić czy masz szczęście w kartach. Muduko po raz kolejny zaskakuje i przekłada znaną grę na wersję karcianą dla graczy od 8 lat. Kto już miał okazję zagrać?

Jackpot, pod tym hasłem spędzamy wieczory ostatnimi dniami. Muduko zapewniło nam świetna zabawę. Gra Luku Jack to karcianka, którą zabierzesz w kieszeń dosłownie wszędzie. Gra składa się z 84 kart Lucky Jack oznaczonych 7 symbolami. Po 12 kart danego symbolu, oraz 6 kart pomocy, taka mała ściąga dla każdego z graczy. Grać może od 2 do 6 osób, ale jak to w takich grach bywa, im więcej tym weselej.

Celem rozgrywki jest zebranie Jackpota, tzn, 3 lub 4 kart z tym samym symbolem, gdzie 4 karty to już podwójny Jackpot, czyli podwójna ilość punktów.

Grę rozpoczynamy od wstępnych ustaleń na ile tur gramy. Jeśli zdecydujemy się na więcej tur niż jedną, musimy sumować swoje punkty Jeckpot. Wygrywa ten kto zdobędzie ich najwięcej. Tu przyda nam się załączona w grze ściąga.

Gdy mamy ustaloną liczbę tur, pozostaje rozpocząć grę, rozdajemy po 7 kart każdemu z graczy, pozostałe układamy na środku rewersem do góry, tak by symbole były nie widoczne. Odsłaniamy jedną i to do niej będziemy odrzucać nasze karty z ręki, próbując uzbierać upragnionego Jackpota. Ważne by karty były solidnie potasowane.

Odrzucając karty z ręki te dla nas zbędne, robimy to pojedynczo, i mamy do wyboru aż 4 możliwości. Jedna to ta ze odrzucamy kartę identyczną do odsłoniętej. Druga to ta że odrzucamy wyższą od odsłoniętej, 3 to ta że odrzucamy niższą od odsłoniętej ale jesteśmy zmuszeni dobrać ze stosu 2 karty. 4 to taka, że jeśli nie możemy lub nie chcemy odrzucić karty dobieramy ze stosu na rękę tylko 1 kartę. Wtedy i tylko wtedy możemy ją odrzucić na stos, a graczę mogą ją zabrać jeśli potrzebują, krzycząc „Biorę”, jeśli jest więcej chętnych na kartę zabiera ją ten siedzący najbliżej gracza odrzucającego kartę, licząc od jego lewej strony.

Koniec rozgrywki następuję gdy gracz odrzuca z 4 kart na ręce jedną i oznajmia głośno Jackpot wykładając 3 karty z tym samym symbolem. Może również zagrać podwójnego Jackpota jeśli z 5 kart na ręce odrzuci jedną i zagra na stół 4 karty z tym samym symbolem. Zdobywa wtedy analogicznie punkty odpowiadające danemu symbolowi przy podwójnym Jackpocie.

Można poczuć się przy tej grze niemal jak w prawdziwym kasynie. Śmiech i łzy ale przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy!

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights