Dzieci,  Książka - To co kocham

Wiem, co jem! A czy ty wiesz?

Kolejna seria od Akademii Mądrego Dziecka. Ta skupia się na jedzeniu, tym co lubimy. Książeczki które dziś Wam pokażemy odkryją przed wami tajemnice znanych i lubianych przekąsek. Wiecie jak mało wiemy o tym co jemy, choć wydaje się nam, że wszystko? Seria ta pomaga nam kształtować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe i zaspokaja ciekawość dzieci.

Banany

Wiecie że są też banany warzywne? Dlaczego banany są tak cenione przez sportowców? A wiecie jakie wybierać żeby były słodkie? Czy musimy się bać ciemnych plamek na skórze? Książka w ciekawy sposób odpowie na wiele z nurtujących pytań. Dowiemy się o odmianach, pochodzeniu, przetwarzaniu bananów. Odkryje przed dziećmi tajemnice ich słodkiego smaku, pożywności. Niestety plantacje bananów niekorzystnie wpływały na środowisko, tak samo jak my je lubimy tak samo lubiły je owady, i niestety także dotykały je choroby, coraz mocniejsze środki ochronne niestety chroniły je ale nie nasze środowisko. Wnikały do wody, gleby, która stawała się toksyczna. Choć dziś chemii jest mniej to jednak nie na tyle by plantacje były eko, tych plantacji jest bardzo mało. Odmian bananów jest ponad półtora tysiąca, są zielone i różowe o różnych kształtach. Te warzywne banany, idealnie nadają się do grillowania, pieczenia, gotowania, i są mniej słodkie.

Pomidory

Nie wiem jak wy ale ja nie znam osoby która nie lubiła by pomidorów, zupy pomidorowej, keczupu. Pomidor często mylnie uważany za warzywo to owoc, niegdyś sadzony w ogrodach tylko w celach dekoracyjnych. Wiecie że istnieje ich ponad piętnaście tysięcy odmian? Jedne mniej lub bardziej słodkie, drugie mięsiste inne mniej. Są także żółte i zielone pomidory, ale i takie które są na prawdę olbrzymie ale i takie które wielkością nie odbiegają od śliwek. Dlaczego większość pomidorów ze sklepu jest pozbawiona tego cudnego smaku i zapachu? Dlaczego te z przydomowego ogródka są często o niebo lub dwa lepsze? Jakie wybierać, tak jak każde najlepiej z oznaczeniem Eko, Bio, Bez GMO. Zagwarantują nam one a przynajmniej powinny że są one hodowane bez użycia pestycydów szkodliwych dla nas i środowiska, oraz że nie są to produkty modyfikowane genetycznie. Jakie bogactwa kryją te niepozorne owoce?

Te niepozorne książeczki kryją te ale i sporo więcej ciekawostek. a znajdziecie także inne tytuły z serii jak choćby o Czekoladzie czy Chlebek. Ciekawi? Ja także i zapewne pokusimy się i o te tytuły w naszej biblioteczce.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x