Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Państwa, stolice, flagi, stolice, państwa. Jak to ogarnąć?Polecamy Geografię z Biblioteczki Montessori od Egmont.

Czy wy pamiętacie ile mamy Państw, stolic? Ile flag? A to która jest czyja? Jak to zapamiętać?Jak ułatwić sobie pracę, naukę z dzieckiem, właśnie Państw, nauki stolic i ich flag? Otóż dzięki Egmont w naszej biblioteczce zagościł świetny zeszyt do nauki Geografii z serii Biblioteczka Montessori.

Dwie nauczycielki Montessori: Marie Eschenbrenner oraz Sabine Hofmann, w cudny sposób opracowały metodę nauki Państw, ich stolic i flag. W zeszycie znajdziemy ogromną kolorową mapę świata, na niej podpisane każde, nawet najmniejsze państwo ze stolicą. Do tego w zeszycie 6 stron z naklejkami nazw państw, stolic oraz flagami.

Zeszyt podzielony jest na kilka części przypisanych danemu kontynentowi dzięki czemu możemy ułatwić sobie pracę, i naukę z dzieckiem. Na podstawie nauki Państw Europy pokażemy wam jak pracować z zeszytem. Mamy tu mapy, oraz legendy Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk, a nawet Australię i Ocenię. Są tu osobne mapy z miejscem na naklejkę z flagą, osobne z miejscem na naklejkę z nazwą stolicy, i osobną z miejscem na naklejkę z nazwą Państwa. Aby jednak rozszyfrować co do czego musimy mieć pod ręką mapę. Naklejki z mapami mamy już podpisane, więc wystarczy poszukać Państwa na wielkiej mapie, następnie wkleić ją odszukując odpowiednie miejsce na mapie w zeszycie. Tak samo postępujemy z nazwami Państw i stolic. Uwiercie mi w ten sposób w tempie ekspresowym wy przypomnicie sobie ten temat ze szkolnych lat, a wasze dzieci w mig opanują go już teraz. Aby jednak jeszcze bardziej przyswoić sobie te informacje polecam zacząć od samych nazw Państw, następnie stolic, i osobno map, nie wszystko na raz, podzielimy sobie wyklejanie na etapy, dzięki czemu każde z Państw odwiedzimy kilka razy co sprawi że je zapamiętamy mimowolnie.

Fantastyczny pomysł na pomoc naukową da dzieci. Idealne wsparcie dla nas rodziców w pracy z dziećmi.

To czyja pociecha już przerabia Geografię i tematy stolic i flag w szkole? Polecam wam ten zeszyt, naprawdę warto. Przedział wiekowy 6-12 lat. Ten zeszyt zawiera 55 stron pełnych wiedzy. Jest formatu A4, w miękkiej okładce jest lekki i zmieści się w każdym plecaku, jako dodatkowa pomoc także w szkole.

Za taki ogrom wiedzy dziękujemy wydawnictwu Egmont.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x