Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Państwa, stolice, flagi, stolice, państwa. Jak to ogarnąć?Polecamy Geografię z Biblioteczki Montessori od Egmont.

Czy wy pamiętacie ile mamy Państw, stolic? Ile flag? A to która jest czyja? Jak to zapamiętać?Jak ułatwić sobie pracę, naukę z dzieckiem, właśnie Państw, nauki stolic i ich flag? Otóż dzięki Egmont w naszej biblioteczce zagościł świetny zeszyt do nauki Geografii z serii Biblioteczka Montessori.

Dwie nauczycielki Montessori: Marie Eschenbrenner oraz Sabine Hofmann, w cudny sposób opracowały metodę nauki Państw, ich stolic i flag. W zeszycie znajdziemy ogromną kolorową mapę świata, na niej podpisane każde, nawet najmniejsze państwo ze stolicą. Do tego w zeszycie 6 stron z naklejkami nazw państw, stolic oraz flagami.

Zeszyt podzielony jest na kilka części przypisanych danemu kontynentowi dzięki czemu możemy ułatwić sobie pracę, i naukę z dzieckiem. Na podstawie nauki Państw Europy pokażemy wam jak pracować z zeszytem. Mamy tu mapy, oraz legendy Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk, a nawet Australię i Ocenię. Są tu osobne mapy z miejscem na naklejkę z flagą, osobne z miejscem na naklejkę z nazwą stolicy, i osobną z miejscem na naklejkę z nazwą Państwa. Aby jednak rozszyfrować co do czego musimy mieć pod ręką mapę. Naklejki z mapami mamy już podpisane, więc wystarczy poszukać Państwa na wielkiej mapie, następnie wkleić ją odszukując odpowiednie miejsce na mapie w zeszycie. Tak samo postępujemy z nazwami Państw i stolic. Uwiercie mi w ten sposób w tempie ekspresowym wy przypomnicie sobie ten temat ze szkolnych lat, a wasze dzieci w mig opanują go już teraz. Aby jednak jeszcze bardziej przyswoić sobie te informacje polecam zacząć od samych nazw Państw, następnie stolic, i osobno map, nie wszystko na raz, podzielimy sobie wyklejanie na etapy, dzięki czemu każde z Państw odwiedzimy kilka razy co sprawi że je zapamiętamy mimowolnie.

Fantastyczny pomysł na pomoc naukową da dzieci. Idealne wsparcie dla nas rodziców w pracy z dziećmi.

To czyja pociecha już przerabia Geografię i tematy stolic i flag w szkole? Polecam wam ten zeszyt, naprawdę warto. Przedział wiekowy 6-12 lat. Ten zeszyt zawiera 55 stron pełnych wiedzy. Jest formatu A4, w miękkiej okładce jest lekki i zmieści się w każdym plecaku, jako dodatkowa pomoc także w szkole.

Za taki ogrom wiedzy dziękujemy wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights