Uncategorized

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei.

Długo wyczekiwany, kolejny tom z serii Siostry Niezapominajki. Pierwszy już mieliście okazje u nas zobaczyć. trzy siostry maja jak widać zacięcie do rozwiązywania zagadek, mniej lub bardziej tajemniczych czy mrocznych. W pierwszym tomie prym wiodła Sara, najstarsza z sióstr. Ten Tom zaś poświęcony jest tej średniej, bardziej romantycznej duszy Kasjopei. ==> TUTAJ <==

Kasjopeja, średnia z sióstr to bardzo wrażliwa, romantyczna duszyczka. Marzy o wielkiej miłości z happy endem. Mimo to niewiele różni się od starszej siostry, także potrafi być bojowa. Tym razem dziewczynki z Kasjopeją na czele czeka kolejna przygoda, dziewczynko bowiem wyjeżdżają na wakacje do babci. A jak babcia i wakacje to musi być przygoda, a że siostry uwielbiają zagadki to tym razem też takowa się trafi. Bowiem w niedalekim starym Kościele straszy, i to właśnie one postanowią rozwikłać tajemnicę Ducha. Kim jest i dlaczego sieje strach? Dlaczego co noc bije dzwon i kim jest tajemnicza dama sprzed lat?

Okazuje się że tajemnicza dama również miała podobny dylemat co nasza główna bohaterka Kasjopeja. Nią także targają emocje i dylematy. Zostawiła bowiem w mieście chłopaka, swą miłość. Jednak tu na wsi poznała kolejnego do którego także zaczęła pałać uczuciem. Coś czuję że tajemnicza dama i Kasjopeja znajdą wspólny język. Jak historia się zakończy Jakich wyborów dokona Kasjopeja?

Historia różni się zdecydowanie od poprzedniej. Tak jak w zeszłej tak i w tej mamy okazje dobrze poznać główną bohaterkę, pozostałe siostry pełnią tu rolę drugoplanową i raczej nic nowego się o nich nie dowiemy. Da się także zauważyć ze i sposób narracji jest inny. A dlatego inny gdyż każdy z nas jest inny, tak jak i owe siostry, a to przecież one są tu narratorami.

Tak jak w poprzednim tak i Tutaj nie zabraknie wzruszających, ciepłych momentów. Tak samo jak poprzedni tak i ten tom porusza trudne tematy, tak jak w tym przypadku wybory miłosne. Ilustracje pięknie dopełniają całość wątku i odzwierciedlają całą historię. Okładka również zwiastuje kogo dotyczyć ma w głównej mierze dany Tom. Wraz z Lilą z niecierpliwością czekamy na 3 tom,gdzie będziemy mogły bliżej poznać Lucille, najmłodszą z sióstr. coś czuję że to z nią utożsami się najbardziej Liliana. My już teraz polecamy całą serię <3

  • Wydanie: 2022
  • Seria/cykl: SIOSTRY NIEZAPOMINAJKI
  • Scenarzysta: Giovanni Di Gregorio
  • Ilustrator: Alessandro Barbucci
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 19.01.2022

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x