Bambino,  Dzieci

Dzień Drzewa. Twórczo z bibułą.

Teraz gdy świat to w wielkiej mierze kraina betonu, warto docenić choć takie dni, naturę, rośliny, drzewa, dzięki którym możemy i mamy czym oddychać. Wczoraj przedszkolaki uczciły Dzień drzewa sadząc swoje własne sadzonki w przedszkolnym ogrodzie. Niko z dumą niósł swoje sadzonki. chyba jeszcze nie bardzo wie ile ten gest znaczy ale to ważne by już od małego wpajać dzieciom ile roślinność, drzewa, dla nas robią. Natłok ludzi, dzieci i wiecie prawo, nie pozwoliło mi uwiecznić tego momentu, a szkoda.

Pokażemy Wam dziś z Lilą jakie prace powstały z okazji tego dnia.

Co było nam potrzebne?

  • Blok rysunkowy – U nas Bambino Zwierzaki Uczniaki
  • Farby akwarelowe – U nas Bambino Zwierzaki Uczniaki
  • Pędzle – U nas Bambino Zwierzaki Uczniaki
  • Woda
  • Kubek – U nas Bambino
  • Bibuła, barwy jesienne tym razem – U nas St. Majewski
  • Klej – U nas Bambino Zwierzaki Uczniaki
  • Nożyczki

Na początek stworzymy pień i koronę gałęzi naszych drzew. Kawałki Bibuły zwijamy, rolujemy w wałki, i takie wałki naklejamy na kartkę, kształtując nieregularne gałęzie.

Z bibuły powstała też trawa, na jednej pracy zwijana w rulon bibuła, zaś na drugiej, postrzępiona, ponacinana bibuła zielona.

Jak to na jesień przystało, liście nie są soczyście zielone, lecz w zupełnie innych barwach. Na jednej pracy imitują je kulki z bibuły zaś na drugiej ścinki bibuły, skrawki, płatki.

Na samym końcu dodamy ciut tła, akwarelami dodamy nieco kolorów nieba, traw….

Tak prezentują się gotowe dzieła <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights