Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Gdzie mieszka szczęście? Czyli o tym co ważne. Wilga.

Trzy myszki mieszkają w trzech bardzo różnych domach. Ale który z nich jest najszczęśliwszy? Poznajcie zawsze aktualną opowieść o tym, że sekretem szczęścia jest docenianie tego, co mamy! Wzruszająca historia dla dzieci o tym, co w życiu ważne.

Dziś pragniemy Wam pokazać bardzo piękną książkę. Wydanie wręcz czarujące. Historia bardzo dobrze znana każdemu. Znana i wciąż bardzo aktualna. Otóż opowiada o tym czego w życiu szukamy, o szczęściu. Jednak czym ono jest? Czy wasze dzieci wiedzą? Czy wy wiecie. Często marzymy, o bogactwach, o rzeczach nieosiągalnych, zazdrościmy sąsiadom, przyjaciołom, tak naprawdę nie znając ich życia, jak wygląda ich życie na co dzień, nie wiedząc o czym oni marzą. Często nie zauważamy że tak naprawdę to czego szukamy mamy bardzo blisko, wręcz na wyciągnięcie ręki. Nie doceniamy tego co mamy.

Poznamy tu trzy małe myszki. Jedna z myszek, szara z liczną rodziną mieszkająca w pięknych okolicznościach przyrody które w książeczce są cudnie opisane, spotyka swego sąsiada. Oglądając jego domek stwierdza ze marzy o takim, że w takim była by szczęśliwsza. Jednak sąsiad, biała Mysz pokazuje dom który widzi ze swego ona, na wzgórzu stoi zamek wielki. Razem się tam wybierają. Wita ich Mysz brązowa cała w klejnotach. Zazdrość ich w serduszka kłuje, jednak historia tej Myszki ich oczaruje. Otóż ta Mysz, choć mieszka w wielkim pałacu, opływająca w dostatek jest sama, bez nikogo u boku. I w swym obserwatorium codziennie, zagląda w miejsce niedoceniane przez jedną z Mysz. Dom skromny, pełen myszek, uśmiechniętych od ucha do ucha. To dzięki temu widokowi staje się szczęśliwsza. Widać tam szczęście, radość i miłość, to czego jej brak o czym tak marzy, bo na co dzień jest całkiem sama.

Historia bardzo piękna, jakże prosta w formie. Mało tekstu, jednak jakże wartościowy jest ten w niej zawarty. Piękne ilustracje, strony wzbogacone o okienka przez które widać kolejną stronę w taki sposób że wszystko i tak ma sens. Inne strony są cudnie wycięte, np w kształcie koron drzew. Na jeszcze innych znajdziemy elementy które możemy odkryć, przełożyć jak stronę i które kryją na pozór nie widoczne.

Dzieci bardzo szybko wyciągną wnioski. A książka migiem przykuje waszą uwagę na sklepowej półce. Sztywna okładka, z ozdobnym okienkiem.

To wydanie Was oczaruje, tak samo jak nas. Dziękujemy za tą magiczna pozycję Wydawnictwu Wilga.

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
Verified by MonsterInsights