Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Gdzie mieszka szczęście? Czyli o tym co ważne. Wilga.

Trzy myszki mieszkają w trzech bardzo różnych domach. Ale który z nich jest najszczęśliwszy? Poznajcie zawsze aktualną opowieść o tym, że sekretem szczęścia jest docenianie tego, co mamy! Wzruszająca historia dla dzieci o tym, co w życiu ważne.

Dziś pragniemy Wam pokazać bardzo piękną książkę. Wydanie wręcz czarujące. Historia bardzo dobrze znana każdemu. Znana i wciąż bardzo aktualna. Otóż opowiada o tym czego w życiu szukamy, o szczęściu. Jednak czym ono jest? Czy wasze dzieci wiedzą? Czy wy wiecie. Często marzymy, o bogactwach, o rzeczach nieosiągalnych, zazdrościmy sąsiadom, przyjaciołom, tak naprawdę nie znając ich życia, jak wygląda ich życie na co dzień, nie wiedząc o czym oni marzą. Często nie zauważamy że tak naprawdę to czego szukamy mamy bardzo blisko, wręcz na wyciągnięcie ręki. Nie doceniamy tego co mamy.

Poznamy tu trzy małe myszki. Jedna z myszek, szara z liczną rodziną mieszkająca w pięknych okolicznościach przyrody które w książeczce są cudnie opisane, spotyka swego sąsiada. Oglądając jego domek stwierdza ze marzy o takim, że w takim była by szczęśliwsza. Jednak sąsiad, biała Mysz pokazuje dom który widzi ze swego ona, na wzgórzu stoi zamek wielki. Razem się tam wybierają. Wita ich Mysz brązowa cała w klejnotach. Zazdrość ich w serduszka kłuje, jednak historia tej Myszki ich oczaruje. Otóż ta Mysz, choć mieszka w wielkim pałacu, opływająca w dostatek jest sama, bez nikogo u boku. I w swym obserwatorium codziennie, zagląda w miejsce niedoceniane przez jedną z Mysz. Dom skromny, pełen myszek, uśmiechniętych od ucha do ucha. To dzięki temu widokowi staje się szczęśliwsza. Widać tam szczęście, radość i miłość, to czego jej brak o czym tak marzy, bo na co dzień jest całkiem sama.

Historia bardzo piękna, jakże prosta w formie. Mało tekstu, jednak jakże wartościowy jest ten w niej zawarty. Piękne ilustracje, strony wzbogacone o okienka przez które widać kolejną stronę w taki sposób że wszystko i tak ma sens. Inne strony są cudnie wycięte, np w kształcie koron drzew. Na jeszcze innych znajdziemy elementy które możemy odkryć, przełożyć jak stronę i które kryją na pozór nie widoczne.

Dzieci bardzo szybko wyciągną wnioski. A książka migiem przykuje waszą uwagę na sklepowej półce. Sztywna okładka, z ozdobnym okienkiem.

To wydanie Was oczaruje, tak samo jak nas. Dziękujemy za tą magiczna pozycję Wydawnictwu Wilga.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights