Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Serce dla Taty!

Takie serce można wykonać zawsze i na każdą okazję. A że wielkimi krokami zbliża się dzień Taty, nasze powstały na tą okazję, specjalnie dla niego. Mogą robić za laurkę, dekoracje, czy też podkładkę pod kubek.

Co potrzebne nam do wykonania naszych serc?

Masa solna a jak ją wykonać? Wystarczy sól, mąka i woda.

Masa solna – Przepis

  • 1 szklanka mąki
  • 1 szklanka soli
  • 0,5 szklanki wody

Mąkę mieszamy z solą, i stopniowo dodajemy wody. Ugniatamy masę, rozwałkowujemy i wykrawamy potrzebne kształty. U nas to serca.

Masę suszymy, najlepiej w warunkach normalnych lub na słoneczku jeśli jest możliwość choć dłużej to trwa. Gdy nie ma i zależy nam na czasie można użyć piekarnika. Suszymy w temperaturze około 40 stopni w termoobiegu przy uchylonych drzwiczkach około 2 godzin zależnie od wielkości obiektu.

Gotowe wyroby postanowiliśmy pomalować, nasze serca ozdobiliśmy kwiatkami, motywem z ulubionego komiksu i filmu Taty, oraz odciskami rączki. Jeśli nie chcemy malować całych a chcemy by miały kolor można wcześniej do masy solnej dodać barwnik.

Potrzebne nam były do tego farby plakatowe, u nas Bambino, podstawowe kolory, ale i neonowe i brokatowe.

Odciskanie rączek to świetna zabawa, Niko zachwycony.

Tak prezentują się gotowe serducha. Zapewne będą robić jako podkładki pod taty kubek, kufel <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights