Książka - To co kocham

„Śmierć w blasku fleszy”Alek Rogoziński – Morderstwo doskonałe! – Moja Recenzja

Dwójka przyjaciół, Mariusz i Dominika, prowadzą agencję zajmującą się organizacją imprez. Kiedy otrzymują zlecenie przygotowania pokazu mody najpopularniejszych polskich projektantów, starają się zrobić wszystko, aby stał on się najważniejszym wydarzeniem towarzyskim sezonu.

Cel zostaje osiągnięty! Niestety nie tak, jak to sobie wymarzyli…
Pokaz kończy się morderstwem znanej modelki, a podejrzenia padają na jedną z pracownic ich agencji. Mario i Miśka postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczynają własne śledztwo. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi im mama Dominki, zakochana w kryminałach Agathy Christie. Czy z takim wsparciem przyjaciołom uda się rozwiązać zagadkę i uratować reputację firmy?

Choć to już 10 powieść Alka Rogozińskiego, to jest pierwszą jaką miałam przyjemność pochłonąć.

„Śmierć w blasku Fleszy” To już nie romans jakimi Was raczyłam. Dziś mamy tu zbrodnie doskonałą. Mianowicie dwójka głównych bohaterów, przyjaciół – Mariusz i Dominika zajmują się organizacją imprez, mniej lub bardziej spektakularnych. Tym razem wydaje się że los się do nich uśmiechnął i wreszcie zyskają sławę, rangę, że będzie to piękne otwarcie nowego sezonu. Ściślej rzecz biorąc chodzi o pokaz mody polskich projektantów. Widowisko na skalę światową, światowej sławy modelki, i rewelacyjni projektanci, i wszystko to zostaje przyćmione morderstwem. Na wybiegu ginie jedna z modelek. Morderstwo w blasku fleszy, pośród tłumu? Czy to możliwe, a jednak. Pokaz miał zakończyć się Extra widowiskiem, i tak się stało choć nie o takie chodziło. Jednak Mario i Miśka się nie poddają, postanawiają zbadać cała sprawę i prowadzą własne śledztwo. Podczas śledztwa wspiera ich mama bohaterki, która czuje się wtedy wręcz jak ryba w wodzie, uwielbia zagadki kryminalne. Kocha dzieła kryminale Aghaty Christie.

Multum ludzi, morderstwo, podejrzani, śledztwo…a właściwie dwa, kto pierwszy znajdzie prawdziwego mordercę? Czy nasi bohaterowie? Kto okaże się mordercą? Co jeszcze odkryją Mario i Dominika? Czy mama Miśki okaże się pomocna? Czy uratują swoją reputację? Dobre imię firmy? Komu i co takiego zrobiła nasza ofiara?

Autor, serwuje nam tu mieszankę komedii i kryminału. Dobry humor sprawia że czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. Mimo tego iż śledztwo prowadzi policja, to autor skupia się bardziej na śledztwie naszej dwójki i mamusi która zdecydowani podsyca całą akcję.Pokazuje nam świat modelingu od zaplecza. Tak na prawdę nie jest się pewnym czy to fakt przyniesiony z podróży, czy tylko wyobraźnia. Plotki i ploteczki delikatnie wplecione w fabułę ubarwiają całą historię. Komedia omyłek, świetny humor, lekka ironia, sarkazm, wszystko w dobrym tonie. Komedia cudnie prezentowałaby się na ekranie. Bardzo spodobał mi się zarys postaci, dokładny, bardzo dokładny, tuż na początku książki gdzie poznajemy większość bohaterów. Uwielbiam dobrze przedstawione portrety psychologiczne, takie jak w tym przypadku ale i małe niedopowiedzenia w tym temacie co pozwala doszukiwać się motywu działań bohaterów. Lubię tajemnice, kryminały, tu mi jednak zabrakło takiego efektu Wow, głębi w całej zbrodni. Mimo to, to świetna komedia i rozrywka na wolny wieczór.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Edipresse.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights