Dzieci

Planszówkowi kurierzy! Czyli skąd się biorą gry?

Z tą grą rodzinne wieczory nie będą nudne. O jakiej grze mowa? Muduko wydało mega zabawna grę pt „Planszówkowi kurierzy”. Dzięki pewnym dzielnym kurierom zawsze trafiają na czas, to czasem ciężka i niedoceniana praca. Teraz to wy możecie pobawić się w kurierów i na czas dostarczyć gry, i jej elementy.

Gra zawiera:

  • obszerną instrukcję
  • 6 plansz domów
  • 12 plansz pojazdów
  • 75 żetonów pudełek z kartami, pionkami lub kośćmi
  • 1 kostka.

Wszystkie plansze wypychamy, pozbywamy się zbędnych ramek i możemy przystąpić do zabawy. W instrukcji są 3 warianty gry, ale może wymyślicie własny.

Zanim przystąpię do pokazania wam wariantów gry, opisze co nie co. Pojazdy posiadają otwory w które ładować będziemy nasze paczki. Tak samo jak i domy. Każdy żeton oznaczony jest kolorem mamy żółte, niebieskie i czerwone. są one różnej wielkości i oznaczone cyferkami. Domy i pojazdy również posiadają oznaczenia liczbowe, jedne potrzebne będą do skompletowania domu z pojazdem w jednym z wariantów gry. oraz liczby które mówią nam jaką sumę muszą łącznie dać nam pudełka załadowane w pojeździe czy domku. Nie może być to suma mniejsza ani większa, w dodatku jeśli chodzi o domu muszą być tego samego koloru, każde okienko domku jest w tym celu oznaczone kostką, kartą lub pionkiem. Wyjątek stanowi jeden z wariantów gry w którym zgadzać ma się tylko liczba na pojeździe ale kolory mogą być różne. W domkach zawsze według oznaczeń. sami popatrzcie a na pewno zrozumiecie i zechcecie ją posiadać.

Wariant 1 – Załadujmy je wszystkie

Żetony pudełek układamy na stole kolorem do spodu. Pojazdy tasujemy układamy na środku. Domki nie będą nam tu potrzebne, podobnie jak kostka niech trafia do pudełka.. Przyjęto że najmłodszy gracz odkrywa 3 pojazdy, a następnie żetony, tyle ilu graczy bierze udział w grze. Każdy gracz teraz odkrywa żeton i spośród odkrytych wybiera i układa w dowolnie wybranym odkrytym pojeździe, sumując cydry na pudełkach. Gracz który jako ostatni dopełni pojazd zabiera go i układa przed sobą, następnie odkrywa kolejny pojazd ze stosu. Pamiętajmy by kolory pudełek były takie same w pojeździe, jeśli mamy już niebieskie, dokładamy tylko niebieskie, jeśli żółte to żółte i tak dalej. Jeśli zdarzy się tak że gracz nie ma co dołożyć do pojazdu, kończy turę i kolejka przechodzi na następnego gracza. Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej załadowanych pojazdów.

Wariant 2 – „Kto szybszy, ten lepszy”

W tym wariancie rozdajemy po 3 pojazdy każdemu z graczy. Tutaj przyda się też kostka. Pudełka rozkładamy kolorem do spodu, pośrodku stołu. Najmłodszy gracz zaczyna odkrywając tyle żetonów ilu graczy w grze. następnie rzuca kostką i otwiera swój żeton, jeden lub dwa, w zależności od tego jaki obrazek wyrzuci kostką. Może także podmienić żeton u sąsiada jeśli akurat taki mu pasuje, i teraz zaczyna załadowywać swoje pojazdy. Wygrywa ten kto pierwszy załaduje wszystkie 3 pojazdy.

Wariant 3 – „Dzień dostawy”

Losowo każdy z graczy otrzymuje domek i dobiera do niego pojazd oznaczony tym samym numerem. Układa je przed sobą. Tym razem żetony układamy przed sobą jednak odkryte. Pozostałe pojazdy i domki nie będą potrzebne. Zaczyna ponownie najmłodszy gracz. Jednak tym razem rzuca, i wybiera żeton lub dwa zgodnie z wyrzuconym na kostce obrazkiem. Najpierw ładuje żeton do pojazdu. Dopiero odpowiednio załadowany pojazd można rozładować do domku zgodnie z oznaczeniem. W tym wariancie ładujemy pudełka z dowolnym kolorem, byle by suma z pudełek się zgadzała. Tak jak w pozostałych wariantach nie można załadować tylko jednego pudełka. Wygrywa ten z graczy który jako pierwszy dostarczy wszystkie swoje paczki, tzn załaduje domek.

Gra jest naprawdę zabawna, szybko wchodzi w krew, i chce się grać i grać. Wybieracie wariant który najbardziej przypadł wam do gustu i gracie, z rodzina i przyjaciółmi, świetna rozrywka dla całej rodziny. Dzieci uczą się tu jedni dodawać, ale dla najmłodszych to świetny patent na naukę kolorów, czy też naukę dopasowywania kształtów,po pudełka mamy tu różnej wielkości. Jak każda gra ta także poprawia koncentracje, ale i uczy jak radzić sobie z emocjami, nie każdy potrafi wygrywać i przegrywać. Każda rozgrywka to gwarancja udanej zabawy. Kurier jak widać nie zawsze w parze z autem, czasem to samolot, a czasem rower <3

Elementy gry są starannie wykonane. Gruba tektura, sprawia że są bardziej wytrzymałe. Do tego piękne ilustracje, wręcz bajeczne. Ilustracje autorstwa Artura Nowickiego, a sama gra autorstwa Reiner Knizia. Całość jest fantastyczna i sprawdzi się rewelacyjnie jak upominek dla 5 latka lub więcej. Gorąco polecamy mega rozbawieni <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

  • Dagmara

    Też kiedyś się zastanawiałam, kto to wymyśla 🙂 bo naprawdę trzeba mieć wyobraźnie i masę pomysłów aby tworzyć gry tak bardzo zróżnicowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights