My i nasze dni,  Testujemy

Jakie mleko wybrać po karmieniu piersią? Czym różni się NAN Optipro Plus 2HM-O od NAN Optipro? Nasz wybór.

Nasza przygoda z karmieniem piersią może nie trwała zbyt długo ale była bardzo burzliwa. Próby nakłonienia Nikosia do piersi powiodły się wreszcie jednak ta radość nie długo trwała. O naszej walce mogliście poczytać Tutaj. Nie jestem jedyna która zastanawia się nad wyborem najlepszego mleka mm dla swojego maluszka. Na rynku mamy spory wybór, jednak pozostają wątpliwości jakie wybrać, czy zwykłe, czy o specjalnych właściwościach , np dla dzieci z tendencją do zaparć, ulewań, alergii. Niko nie miał żadnych problemów  brzuszkowych , pomijając epizod wywołany probiotykiem dla dzieci po cięciu, który bardzo szybko dostawiliśmy i wróciliśmy do normy. Jakie mleko wybraliśmy na początek? Bebiko gdyż to na nim wychowywał się Tymciak i Lili i było bardzo dobrze tolerowane. Jakże się pomyliłam biorąc ten fakt pod uwagę, przecież każde dziecko jest inne. Nikodem zaczął po nim ulewać, wręcz chlustać, nie miał apetytu, zmieniliśmy więc na Hipp, nie było poprawy, ulewania były mniejsze jednak doszło zatwardzenie. Nan, trafiliśmy na Nan. Mimo tego że ulewania i problemy z zaparciami ustąpiły to jednak problemy brzuszkowe, przelewania, kolki nie ustąpiły. Poszły w ruch kropelki, zaprzyjaźniona Pani farmaceutka poleciła mi Nan ale delikatniejsze niż to zwykłe, takie która zapewnia łagodniejsze przejście z piersi na mm. Nan Optipro 2 Plus HM-O. Mówię, że to przecież też Nan i wątpię w poprawę ale postanowiłam wypróbować. Zakupiłam mleko i po kilku dniach byłam w szoku, Nikodem zaczął zjadać większe porcje, najadał się, nie ulewał, nie chlustał, nie było problemów z brzuszkiem. Byłam bardzo zaskoczona. Czym różni się oba mleka? Na pozór niczym takim, a jednak. Oba zawierają wysokiej jakości białko OPTIPRO® uzyskane dzięki unikalnej technologii Nestlé, oraz immunoskładniki takie cynk, żelazo, witaminę A oraz C. Różnią się użytymi aktywnymi szczepami bakteri. NAN Optipro zawiera kultury baktrii Bifidobacterium lactis, natomiast mleko Nan Optipro 2 Pus HM-0 aktywne szczepy bakterii Lactobacillus reuteri, takie jak w mleku mamy, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy niemowląt karmionych piersią.

NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O to pierwsze mleko następne zawierające 2’FL. Do dziś odkryto już wiele różnych HMO występujących w mleku kobiecym, jednak nie wszystkie są obecne w nim w takiej samej ilości. Największą część stanowi 2’-fukozylolaktoza, w skrócie 2’-FL, która jest aktualnie najlepiej poznanym spośród wszystkich HMO. Dzięki szczególnym właściwościom HMO zawarte w mleku kobiecym sprzyjają rozwojowi wyłącznie „dobrych” bakterii w niedojrzałym jeszcze przewodzie pokarmowym niemowlęcia i pomagają chronić przed działaniem bakterii chorobotwórczych. Zmniejszają w ten sposób ryzyko infekcji.

W skład NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O wchodzi także DHA* – kwas dokozaheksaenowy, należący do rodziny omega-3. Do tego mleko to nie zawiera oleju palmowego !!! Dlatego jest to nasz numer jeden i Nan będzie nam towarzyszyć po 12 miesiącu <3

Po za różnicą w składzie , jest róznica w pakowaniu, Nan Optipro pakowane jest w kartonik w którym znajdziemy 2 torebki po 400 gr. każda, zaś mleko Nan Optipro 2 -plus HM-O jest pakowane w wygodną puszkę która ułatwia  przechowywanie i przygotowywanie mleka.

Pamiętajcie że ten wybór jest naprawdę trudny dlatego trzeba zwracać uwagę na każdy niepokojący sygnał z układu pokarmowego dziecka. Póki co jestem bardo zadowolona. Nikodem może nie przybiera na wadze w szałowym tempie tak jak na moim mleku, czego bardzo żałuję ale według lekarzy jest bardzo dobrze, najważniejsze że się najada i nie ma przy tym niepokojących objawów i niechcianych przygód.

Każda puszka ma blaszaną plombę, dzięki której wiemy ze mleko jest nienaruszone i świeże.

Za jedną z puszeczek mleka dziękuję portalowi Ofeminin, testy zakończone pomyślnie <3

A jaki był Wasz wybór?

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights