Dzieci,  Książka - To co kocham

Pamiętniki Wisienki i Walentyna.

Wisienkę już znacie i wielu z was polubiło ją tak samo jak my. Jak się okazało „Od pierwszych śniegów do perseidów” nie był końcem jej przygód, a zaledwie końcem pewnego rozdziału. Zapowiedzią i wstępem do kolejnego. Dziś już wiemy i z chęcią podzielimy się z Wami jakiego.

Pamiętniki Wisienki i Walentyna, to wstęp, początek nowego rozdziału w życiu Wisienki. Tutaj jednak Wisienka zaczyna nowe przygody nie w pojedynkę, nie samotnie, ale w duecie ze swym przyrodnim bratem Walentynem. Tutaj mamy okazję poznać go bliżej. Ten komiks to wstęp w ich relacje, które póki co są raczej w pewnym dystansie.

Widzimy tu Wisienkę w nowej, nieznanej odsłonie: Starszej siostry! Odpowiedzialnej, rozsądnej, pomocnej dziewczyny. W tym komiksie prym wiedzie jej braciszek. Walentyn jest od niej młodszy. Zaistniała sytuacja, zmiany w życiu, nowa siostra, pełna rodzina, nowe miejsce wszystko to sprawia że chłopiec nie radzi sobie z tymi zmianami i swoimi uczuciami i emocjami. Swoimi obawami, strachem dzieli się ze starszą siostrą, a ta z pełną odpowiedzialnością podejmuje się zadania, które ma na celu pomóc bratu, przecież sama była w podobnej sytuacji. W kreatywny sposób, znany jej i lubiany ukazuje bratu strony których nie dostrzegł. Wspólnie zaczynają tworzyć pamiętnik, z pomocą Wisience gdy ta chce wesprzeć brata przychodzą obcy, kosmos, i kosmiczne podróże wśród gwiazd, a on sami wcielają się w role super kosmicznych agentów.

Autorzy ukazali nam tu rodzącą się miłość rodzeństwa, nową Wisienkę. Jest to kolejna ciepła historia z Wisienką w jednej z głównych ról. Zapowiedź kolejnych ciekawych przygód rodzeństwa które ma okazję jeszcze bardziej zacieśnić łączące ich więzi rodzinne. Nie zmienili się ani autor, ani Ilustrator. Książka różni się od poprzednich jedynie formatem, jest ciut mniejszy. Samo wydanie jest tak samo piękne jak poprzednie, tak okładka jak i ilustracje wewnątrz. Już czekamy na kolejne wydania. a o pozostałych przygodach Wisienki możecie poczytać u nas ===> Tutaj <===.

  • Wydanie: 2022
  • Seria/cykl: PAMIĘTNIKI WISIENKI I WALENTYNA
  • Scenarzysta: Joris Chamblain
  • Ilustrator: Aurélie Neyret
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 26.01.2022
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x