DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Pisanki dekorowane choć niemalowane. Mój patent na dekorację pisanek. DIY

Wielkanoc, święta iście piękne i wiosenne, radosne, jakże kolorowe. Symbol, to pisanki. Każdy je uwielbia i z zapałem tworzy co roku. Malowane barwnikami, farbami, malowane jak dzieła sztuki, woskiem pisane, czy tez skrobane. Każdy ma swój sposób, sprawdzony i łatwy do wykonania.

U nas co roku malujemy, owijamy, tak czasem idziemy na łatwiznę i idą w ruch owijki termokurczliwe z coraz to ciekawszymi, piękniejszymi motywami. W tym roku zapragnęło mi się coś nowego, coś innego, czego u nas nie było. Mianowicie dekoracja 3D na jajkach.

Co mi było potrzebne?

  • Jajka 10 sztuk
  • koszyczek, czyli nasza wytłaczanka bez przykrycia, u mnie w wiosennym zielonym kolorze.
  • Wypełnienie do paczek, sizal
  • sznur jutowy
  • piórka
  • piankowe dekoracje samoprzylepne.

W pierwszej kolejności ścieram standardowy stempelek. Następnie przyklejam kępkę naszego sizalu, wypełnienia do paczek cokolwiek macie w domu.

U mnie to wypełnienie papierowe w białym kolorze, sizal w dwóch różnych odcieniach żółtego. By to przyczepić do jajka, wystarczy klej biurowy. Następnie przewiązujemy jajko przez środek sznurkiem jutowym, wplątując przy tym kolorowe piórka. Może ie być to łatwe i przyda się pomoc ;P

Taki efekt już jest dla mnie wystarczający. Jednak dzieci uparły się by wykorzystać piankowe dekoracje.

Wybraliśmy te które kojarzą nam się z tym Świętem i wkleiliśmy w miejscu wiązania.

Aby ładnie prezentowały się w kuchni czy na świątecznym stole, naszą wytłaczankę wyścieliliśmy także wypełnieniem, i dopiero włożyliśmy jajka…

Pamiętacie, było ich 10. Jak to bywa z surowymi zdarzają się kraksy jak u nas ;P Nie gotujemy jaj na zapas. Tylko na bieżąco, a takie mogą ciut postać i to niekoniecznie w lodówce.

Ale czy nie wyglądają cudnie?

I jak Wam się podobają? Nam bardzo <3 okażcie swoje nie malowane pisanki <3

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x