Dzieci

Stań z nami do walki z epidemią.WIRUS&Wirus2 Ewolucja. Najbardziej zaraźliwa gra na świecie.

W czasach trudnych, gdzie epidemia goni epidemię, wirus goni wirusa. W wyniku błędu naukowców powstał groźny wirus. Media alarmują już o 300 000 przypadków zarażonych na Zachodzie Europy. Ten groźny wirus dociera do Polski. Prawdopodobnie jest to zmutowana wersja wirusa z którym walczono w Hiszpanii w 205 roku. Trwają prace nad skutecznym lekiem.  Naukowcy w pewnym laboratorium stworzyli szczepionkę która ma ocalić ludzkość, co potwierdzają. Czy ludzkość zostanie ocalona?

Zaintrygowani?

Wirus to najbardziej zaraźliwa gra na świecie ;P Grają w nią już chyba wszędzie, gramy i my. Jesteśmy nią zarażeni do szpiku kości, a co najgorsze na to nie ma szczepionki.

Gra wirus to karciana gra polegająca na kompletowaniu swojego ciała z narządów, chronieniem go przed wirusami, szczepieniem i uzdrawianiem. Bowiem Wirus składa się z 68 kart podzielonych na następujące rodzaje:

  • Organy – 5 podstawowych.
  • Wirusy – 5 podstawowych rodzajów odpowiednio do każdego organu.
  • Szczepionki –  5 podstawowych rodzajów  odpowiednio do każdego organu.
  • Terapie – 5 rodzajów terapii.

Każdy organ ma swój kolor i odpowiednio do niego dopasowane kolorystycznie są szczepionki i wirusy. Każdy gracz otrzymuje po 3 karty. z nich kompletuje swoje ciało czyli 5 organów, w tym jedna karta jest kolorowa z motywem człowieka i jest to dowolny organ. Aby zabezpieczyć swoje ciało możemy na zdrowy organ użyć odpowiednich 2 kart ze szczepionką, w przeciwnym razie przeciwnik może nam organ zniszczyć używając 2 kart wirusa, lub zainfekować jedną, wtedy możemy go jeszcze uzdrowić. Każdy z graczy musi mieć zawsze 3 karty w dłoni, dobiera je ze stosu kart. Wygrywa osoba która jako pierwsza skompletuje swoje ciało ze zdrowymi organami. Jednak aby za łatwo nie było, są też karty terapii, między innymi przeszczep, używając tej karty przeciwnik może dać ci swój zainfekowany organ i zabrać twój zdrowy. Jest też karta złodziej organu, ta pozwala ukraść ci bez konsekwencji organ. Inna z kolei, wymusza zamianę całym swoim ciałem. Za pomocą karty terapii Epidemii możemy przenieść wirusa ze swojego organu na organ przeciwnika. Zaś karta Lateksowa rękawica zmusza by wszyscy po za wywołującym wymienili swoje karty w dłoni. 

Ewolucja to jednak złośliwa bestia, wirusy mutują i mają jeszcze większą siłę niszczycielską, a co za tym idzie pojawiają się kolejne terapie i eksperymentalne szczepionki, a także biomechaniczne organy.

Wirus 2 Ewolucja to dodatek do Wirusa który sprawia że gra staje sie o wiele ciekawsza, i niebezpieczna. Dochodzą nam zmutowane wirusy, eksperymentalne szczepionki na te ustroństwa, oraz dodatkowe terapie takie jak Nadgodziny, które pozwalają w ciągu jednej Tury użyć pozostałych 2 kart. Konsultacja czyli zamiana wszystkich kart z ręki z przeciwnikiem.Kombinezon ochronny to tarcza dzięki której możesz odeprzeć atak wirusa. Jest także nowość, karta kwarantanny pozwala na usunięcie wirusa ze swojego organu wprost do kwarantanny i ten do gry już nie wróci. Jest to tylko dodatek do podstawowej wersji gry Wirus. Składa się z 33 kart, 4 rodzajów nowych terapii, 5 rodzajów zmutowanych wirusów, 5 rodzajów eksperymentalnych szczepionek oraz dodatkowych kart organów.

Powiem Wam ze jest to niesamowita frajda. Opanowanie jej wymaga od dzieci niezwykłego skupienia, opanowania, koncentracji, spostrzegawczości. Należy bowiem Zapamiętać role kart, mamy ku temu szczegółową instrukcję, ale szukając przedłużamy grę. W dodatku wprowadzamy dzieci w świat infekcji wirusowych i jak sobie z nim radzić. Świetna sprawa, dynamiczna gra która nie pozwala się nudzić, zainfekuj przeciwnika zanim ten zainfekuje Ciebie. Zaszczep wszystkie swoje organy by być bezpiecznym. Gra dla graczy od 2-6 osób. Niesamowicie zaraźliwa, i szybko się nie znudzi. Ciekawa jestem co jeszcze zgotuje nam tajemnicza drużyna TJL zajmująca się tajemniczym Wirusem ;P Świetnie opracowana, cudne ilustracje, wszystko kolorowe i idealne w kieszeń. W domu czy w podróży. Może by tak zabrać na wycieczkę i rozprzestrzenić wirusa za granicą ;P Ciekawa, i można by powiedzieć innowacyjna gra, z podobną się nie spotkałam. Czekam na więcej, bo dzieciaki zachwycone i nie słyszę nic innego, jak:

Mamo?

Wirusik?

No i co ja biedna mam zrobić jak jest 2 lub 3 na jedną?

No muszę się poddać;P

Kto gra z nami? Zawirusowanych coraz więcej ;P

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights