DIY,  Dzieci

1 listopad – znicze, lampiony DIY.

1 listopad i Dzień zaduszny to bardzo ważne w naszej kulturze, religii, święta. Co roku planujemy te dni z wyprzedzeniem. Czyścimy groby najbliższych, zostawiamy symboliczne chryzantemy , palimy znicze. Często brakuje nam dnia by odwiedzić każdy cmentarz, każdy grób bliskich. Dziś chcieliśmy wam z Lilą pokazać patent na lampiony, znicze, które można zrobić samodzielnie, i zanieść na grób najbliższych, tudzież zbiorowa mogiłę choćby żołnierzy, czy symboliczne pomniki w mieście. Lili mile mnie zaskoczyła tym pomysłem.

Sami popatrzcie co było nam potrzebne.

  • słoik, ważne by był takiej wielkości by pomieścił choćby najmniejszy wkład do zniczy
  • wkład
  • bibuła kolorowa – u nas to ST. Majewski
  • Klej – u nas to Bambino Klej Czarodziejski typu Cr.
  • Pędzle, u nas to również Bambino.
  • Zeszyt papierów kolorowych – u nas to Bambino
  • nożyczki

Umyte, osuszone słoiki smarujemy klejem, najwygodniej wyciskać po odrobinie na choćby dekielek od słoiczka. Tak wysmarowane słoiczki oklejamy kawałkami, wcześniej pociętej bibuły. Powstanie nam kolorowy witraż. Jeśli chcecie, macie większe ambicje i zdolności, już teraz możecie stworzyć jakąś mozaikę, w ciekawym kształcie, kwiatów, krzyża.

Następnie całość smarujemy klejem by zabezpieczyć nasze dzieło. Czekamy aż wyschnie, docinamy niedoskonałości i uzupełniamy braki.

Z papieru kolorowego, u nas to samoprzylepny srebrny ii złoty, wycięliśmy krzyże, oraz serduszka. Jutro znajdą swoje miejsce na cmentarzu u dziadków moich dzieci, a moich rodziców. Zobaczcie jak pięknie się prezentują, czyż nie wyglądają na dzieło, od serca?Jeden wkład okazał się za duży, ale jutro dokupimy mniejszy <3

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x