Dzieci,  Gry

Pędzące żółwie w wersji Extreme.

Pędzące żółwie w wersji Extreme od Egmont.

Nowa odsłon kultowej gry od Egmont właśnie do nas zawitała <3 Pędzące żółwie Extreme – Turbowyścig do sałaty to wersja urozmaicona, przez co jeszcze ciekawsza i bardziej wciągająca.

U nas to pierwsza gra z serii i już ją uwielbiam, a dlaczego? Ukryta tożsamość! Nikt nie wie kto kim jest, który żółw do kogo należy. Blef goni blef, a inni uczestnicy nieświadomie mogą ci pomóc lub zaszkodzić, to samo w drugą stronę. Świetna zabawa.

Gra składa się:

1 plansza

6 figurek żółwi (w 6 kolorach) dla graczy

6 kwadratowych kafelków właściciela

6 okrągłych żetonów z kretami

59 kart wyścigu

1 figurka czarnego żółwia

1 figurka kruka

Jak grać?

Rozkładamy naszą plansze i przy polu start nasze żółwie. Karty dokładnie tasujemy, każdy gracz otrzymuje po 5 kart na rękę, a resztę odkładamy na środek w zakrytym stosie. Następnie gracze losują, z zakrytych żetonów żółwi swojego bohatera. Nikomu go nie pokazują i kładą zakryty żeton przed sobą. Okrągłe żetony lądują zakryte na planszy w miejscach kretowisk. Pod każdym z nich kryje się jakaś konkretna akcja do wykonania.

Poza figurkami żółwi mamy dodatkowego żółwia w kolorze czarnym i kruka. Żółw niema właściciela. Krukiem i czarnym żółwiem, można poruszać dowolnie jednak tylko jeśli akcje zleca nam karta kolorowego żółwia.

Zagranie karty nakazuje nam wykonanie akcji czyli ruch dowolnym żółwiem lub we wskazanym kolorze. Może być to ruch do przodu, cofnięcie, lub też przyspieszenie lub opóźnienie pierwszego lub ostatniego żółwia w wyścigu. Gracze nie muszą Zagrywać karty dowolnych żółwi, nie tylko te w kolorze swojego żółwia co urozmaica grę. Kolejnym urozmaiceniem są kretowiska i żetony akcji, np cofniecie na pole start czy też cofnięcie lub ruch do przodu o kilka pól, możliwość zagrania dodatkowej karty z ręki lub ze stosu kart.

Jeśli na polu z żółwiem ma stanąć kolejny żółw, nie może on stanąć obok, staje zatem na plecach pierwszego żółwia. Może nam się utworzyć ładna piramidka. Pierwszy żółw porusza zatem się ze wszystkimi innymi na plecach. Jeśli żółw zakończy ruch na polu w rzece, niestety musi cofnąć się na pole przed rzeką. Jest jeszcze jedno pole które może ułatwić nam rozdzielenie piramidy na poszczególne żółwie, są to pola trawy z liskiem.

Jeśli żółw trafi na pole z czarnym żółwiem, niestety odpada i nie bierze udziału w końcowej klasyfikacji. Jeśli trafi na pole z krukiem wtedy nie może wykonać ruchu, ruch za niego wykonuje kruk o akcje wskazaną na karcie.

Jeśli któryś z żółwi stanie na ostatnim polu tuż przy sałacie gracze odkrywają swoje żetony żółwi, i dopiero teraz ukazuje się zwycięzca. Jeśli chcemy możemy grać w otwarte karty, odkrywając żetony żółwi. Do tego można usunąć żetony kretów, karty czarnego żółwia i samego żółwia oraz kruka. Mamy wtedy podstawę dla najmłodszych.

Gra mega pobudza kreatywność i umiejętności strategicznego i logicznego myślenia, gra rozwija umiejętność gry – przegrywanie i wygrywanie, gdyż tak do końca sami nie wiemy kto tym zwycięzcom jest. Do tego dzieci szybko uczą się blefu – sama nie wiem czy to dobrze.

Ciekawa, zabawna, perfekcyjnie wykonana, autorstwa Reiner Knizia.

===> Ta gra i inne z serii. <===

Dziękujemy za mega rozrywkę <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights