Uncategorized

Diagnoza – Rak !!! Z tym można Walczyć – Zrób Cytologię !

Kobietki badacie się? Kontrolujecie? Ja tak choć cytologia to tylko kropla w morzu. Ja we wtorek na biopsję.
A tymczasem zapraszam do Anielno
Tak W woli ścisłości…To zakichany obowiązek lekarza by zrobić wam cytologię. Choć cytologia to kropla w morzu, i często konieczne są dodatkowe badania, typu kolposkopia by określić dokładnie stan szyjki i by dokładnie a nie losowo wybrać miejsce z którego pobierze się wycinek na cytologię. Rzadko Która z nas wie że tak można. Otóż tak istnieje takie badanie i to nie boli.
Botem precyzyjnie można zrobić Cytologię. I ewentualne zmiany usunąć jeśli są łagodne i można. A gdy są poważniejsze można zrobić biopsję – tylko dlaczego wszyscy się jej tak boją?
Wszystkie te badania można zrobić na NFZ.
Wystarczy chcieć i poprosić lekarza.
W moich kręgach coraz częściej spotykam się z tym dziadostwem.
U jednej z bliskich mi osób podejrzenie nowotworu płuc.Czemu jednak faceci są tak uparci i się boją. Tu chodzi o płuca a rak prostaty? Duma nie pozwala iść do urologa?
Koszmar.
Drugi przypadek. I tu akurat zaniechanie lekarzy, którzy albo się nie znali albo sama nie wiem, kiepski sprzęt, już tłumaczyć tego nie potrafię. Utrata piersi , całej piersi tylko dlatego że przez 3 lata, 3 lata w których regularnie badała piersi, robiła usg, nie zdiagnozowano raka!
Potem operacja, i usunięcie całej piersi bo za duży guz by tylko wyłuskać. Chemioterapia, utrata włosów. A teraz terapia hormonalna, terapia uzupełniająca i zapobiegającą nawrotom. I jak widać można można z tym walczyć tylko trzeba chcieć.
Dzielnie za jej przykładem idę i badam się regularnie. Usg piersi lecz zmieniłam przychodnie. Póki co jest w porządku. Kolejne za około 6 miesięcy. Bo co tyle można, Fakt długo się czeka, zarówno na to jak i wiele innych badań pod tym kątem. Ale czy nie warto?
Warto !!!
Otóż warto. Bo przecież nie żyjemy tylko dla siebie, większość z nas ma rodziny.
Znajomi, sąsiedzi może o nas zapomną, ale jaką traumę pozostawi nasza śmierć w psychice dzieci? Męża? Żony?
Dlaczego tak wielu z nas ich na to naraża bo tchórzy? Nic nie robi, nie próbuje bo już wie ze ma raka, lub podejrzewa ze coś jest na rzeczy a nie chce zdiagnozować?
Badaj się to takie Proste.
Dbaj o siebie. Żyj dłużej nie tylko dla siebie!!!
Dodatkowe Info – Badanie DNA pod kątem mutacji genu BRCA-1 także na NFZ
N8ie wiem co może was przekonać.
Może ten tekst może grafiki.
Sama nie wiem.
Ale wierze ze razem można więcej.
Trzeba o tym mówić, pisać a nawet KRZYCZEĆ !!!
Ps.Moja ostatnia Kolposkopia i cytologia wynik – nieprawidłowy – oczekiwanie na Biopsję !
Może te grafiki Anielno
Do was Trafią:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights