Bambino,  DIY,  Dzieci

Drewniane kukiełkowe damy.

Wiecie jak wykorzystać stare drewniane sztućce? My mamy pewien patent. Ostatnio Lila miała stworzyć kukiełkę, kukiełkę do teatrzyku. I tak postanowiłyśmy wykorzystać stare drewniane łopatki i widelce. Powstała królewna i jej zła macocha.

Co potrzebne nam było do wykonania takiej kukiełki?

  • drewniane sztućce
  • bibuła – u nas to ST.Majewski
  • klej – u nas Bambino
  • nożyczki
  • farby – u nas Bambino
  • włóczka, sizal – coś co posłuży nam na włosy.
  • flamastry – u nas to Markery Bambino
  • tasiemka

Na początku nadajemy naszym sztućcom odpowiedni kolor. Malujemy więc farbami, u nas to cielisty kolor w roli głównej. Musimy dać im chwilę by wyschły, w między czasie możemy wybrać kolor bibuły na kreacje naszych kukiełek.

Oklejmy nasze sztućce tak by powstały Suknie lub gorsety i spódnice. Marszcząc by nadać im odpowiedni kształt. Oczywiście można wykorzystać ścinki tkanin. Gdy nasze kreacje już gotowe.

Czas by nasze kukiełki zyskały twarzyczkę, tu pomogą nam gotowe, samoprzylepne, oczyska, i flamastry by dorysować brakujące elementy. Z włóczki tworzymy włosy, fryzury. U jednej z naszych do tego celu wykorzystaliśmy sizal. Każda z naszych kukiełek zyskała pelerynę.

A tak prezentują się w pełnej okazałości. Czas jeszcze stworzyć jakiegoś księcia, a może co innego przyjdzie wam do głowy?

Prawie jak Lalki Barbie <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights