Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Obce Świadomości, czyi Kajtek i Koko w kosmosie.Komiksy nie tylko dla dzieci.

Lubicie komiksy? Są tu ich fani? Wierzę że tak. Dziś przychodzę do Was z czymś mocnym. Mianowicie twórczością Janusza Christy? Kto zna jego twórczość ten wie że Kajko i Kokosz, lub Kajtek i Koko cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Kilkanaście obrazków okraszonych dymkami z tekstem. Moje dzieci komiksomanią zaraził mój mąż, który od lat zbiera komiksy od Torgala po Serię z Kajko i Kokoszem.

Jednym z komiksów który doszedł do naszej kolekcji to kolejna już seria, Kajtek i koko w kosmosie – Obce świadomości. To najdłuższy polski komiks i tym razem wydany w całości w pięknym kolorowym albumie. Znacie tych obieżyświatów, którzy bawili humorem.

To już 5 numer z serii. Gdzie nasi główni bohaterowie odwiedzają kolejne planety…

W tej serii nasi bohaterowie dołączają do eksperymentu naukowego profesora Kosmosika. Ten wyprawia ich w podróż, po za ziemskie granice. Galaktyka Orion ma zostać zbadana, a Kajtek i Koko odwiedzają kolejne planety i poznają ich mieszkańców, ich zwyczaje i tradycje. Gdyby nie fakt iż od ich rodzinnych stron do których tęsknią, dzielą setki lat świetlnych jeśli nie miliony to wróciliby natychmiast do Gdyni.

W tym albumie nasi bohaterowie zmierzyć będą musieli się z plagą duchów. Tak!Pokonają Olbrzyma, do tego będą musieli zaprowadzić zgodę i przerwać wojnę między Łąkalami i Burblami. Kiedy Koko zostaje porwany prze z tajemniczy statek, Kajtek musi ratować przyjaciela…Udaje mu się rozwikłać zagadkę, a tajemnicze duchy to tajemniczy kosmici…Czego chcą, dlaczego porwali Koko? Czy odnajdą się? Co ich jeszcze czeka?

Wcale nie dziwi mnie fakt że te komiksy cieszą się taką popularnością. Dobry humor, zabawa. Doo tego ciekawe przygody przy których dobrze bawić będzie się każdy, i ten duży i ten mały, młodszy czy starszy. Wydawnictwo Egmont wydając kolejne albumy ku uciesze fanów Christy za każdym raz robi kawał dobrej roboty. Kiedyś paski, dziś całe strony, które cieszą się uznaniem następnych pokoleń. Nie wiem jak Wy ale my czekamy na kolejne z 7 tomów tej serii.

Z serii poczytać także możemy:

WYDANIE: 2020

SERIA/CYKL: KAJTEK I KOKO W KOSMOSIE

SCENARZYSTA: Janusz Christa

ILUSTRATOR: Janusz Christa

TYP OPRAWY: miękka

DATA PREMIERY: 22.01.2020

Za mega zabawę i super przygody z humorem dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

Ps. taka mała ciekawostka , zwłaszcza do kolekcjonerów. Wiecie że twórczość Janusza Christy w postaci komiksów Kajo i Kokosz była przekładana na inne zagraniczne języki? Ale i nie tylko, także na dialekty, takie jak np Kaszubski. Sami zobaczcie?

O Komiksach Kajko i Kokosz, Janusza Christy pisałam już dla Was tutaj:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights