Uncategorized

Komiksów świat czyli Kajko i Kokosz – Nowe przygody od Egmont.

Kajko, niski, inteligentny i odważny. Kokosz, tęgi, łysy, tchórzliwy i przesądny. A wy którego wolicie? Nie znam nikogo to nie znał by tych dwóch. Komiksy o nich były rekordy popularności od 1972 roku ukazywane w prasie a w 1985 roku jako wydania albumowe. Komiksy Autorstwa zdolnego Janusza Christy.  Komiksy przygodowe, dwóch słowiańskich wojowników, ich rodzin i przyjaciół, nie jeden z nas kolekcjonował wydania albumowe i przeżywał co wieczór  ich przygody zagłębiając się w cudne ilustracje.

Za zgodą Janusza Christy Wydawnictwo Egmont postanowiło podjąć prace nad kolejnymi wydaniami Kajko i Kokosz. I tak w 2016 wydano pierwszy po latach album Obłęd Hegermona, następnie w 2017 roku łamignat Straszliwy i wreszcie w 2019  Królewska Konna. Tak zaczyna się następna pasja moich dzieci, zwłaszcza Tymona. Czemu dzieci tak ciągnie do komiksów?

Ogrom treści w postaci rysunków, mało tekstu i możliwość swobodnej interpretacji, co i tak prowadzi do jednego.

Królewska konna to kolejna część słynnej serii. Można cofnąć się w czasy średniowiecza wraz dwoma wojakami przeżywać nowe przygody. Tym razem maja za zadanie bezpiecznie odprowadzić do domu Księżniczkę Sylwę, która jednocześnie jest kuzynką ich przyjaciela Mirmiła. Czy faktycznie podróż będzie bezpieczna? Co ich czeka? Nie będzie to jednak łatwe, ich podopieczna cały cza pęka ze śmiechu. Do tego mają ogon. śledzi ich tajemniczy Czarny Kaptur. Na domiar złego Kokoszem targają sprzeczne emocje, i postanawia wreszcie zaciągnąć się do straży konnej, zawodowej , elitarnej królewskiej jednostki.

Za scenariusz odpowiada Maciej Kur, rysunki to dzieło Sławomira Kiełbus, a barw szkicom dodał Piotr Bednarczyk. I powiem Wam że podołali w 100%.  Nie wczytywałam się jako dziecko w komiksy Christy. Tych dwóch wojaków z nam z kreskówek w formie komiksów oraz bajki z 2005 roku (Klapą z resztą). Mąż zaś jest zachwycony, zna od podszewki wszystkie wcześniejsze albumy, wszystkie także posiada. Nie może im nic zarzucić, mimo iż przed zakupem miał obawy.  Wszystko jest zachowane, motywy, kreska, choć Christa miał ją bardzo charakterystyczną. Scenarzysta postarał się by by wszystko to cała historia, fabuła miała głębię i wciągała niczym najlepsza książka w świecie i tak też jest.

Za egzemplarz recenzencki i powrót do przeszłości dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights