Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Na okrągło, czy to w domu czy w plenerze…Muduko

Pobyt w domku nie musi kończyć się nudą. Wiecie w jak prosty sposób można świetnie się bawić i w dodatku pogłębiać wiedzę, wzbogacać słownictwo, oraz ćwiczyć spostrzegawczość.

„Na okrągło” to rewelacyjna gra, idealna w domu jak i w plenerze, w rodzinnym gronie ale i podczas imprezy. Imprezy niestety musimy odłożyć na potem. Ale taka zabawa z dziećmi to najlepsze co możemy zrobić teraz i dla nich i dla siebie. Które dziecko nie lubi gier? Nie ma chyba takiego.

Gra składa się z 77 kart, z jednej strony litera, z drugiej mnóstwo obrazków. A cała frajda polega na tym by do zebrać jak najwięcej kart, wtedy się wygrywa. No ale jak, zapytacie? Układamy potasowane karty na stosie. Stroną z literą do góry, wykładamy jedną jedną obok, obrazkami do góry. Zadaniem uczestników jest dostrzeżenie obrazka zaczynającego się na na daną literę ze stosu. Przykładowo, jeśli widać S, szukamy obrazka na literkę S.Kartę zabiera osoba która powie najszybciej nazwę ego obrazka.Wtedy ze stosu otwieramy następną kartę i szukamy obrazka na literę która widnieje na stosie. Wygrywa osoba która zgarnie jak najwięcej kart. Zabawa przednia. A dzieci ćwiczą spostrzegawczość, ale i wzbogacają słownictwo. Uczą się nazewnictwa, bo przecież nie muszą jeszcze znać wszystkich przedmiotów.

Jak każda gra wzbudza emocje, a naszym zadaniem jest zadbać o to by te emocje okiełznać i dla wszystkich gra była przyjemną rozrywką.

Przedstawiony Wariant to taka podstawa, ale gra jest skonstruowana tak że można dopisać do niej kolejne zasady. My korzystamy, gramy w i domku, i choć w plenerze za bardzo nie ma jak, to cieszymy się ze sporego balkonu na którym co dzień czerpiemy dawkę słońca i świeżego powietrza.

Gra „Na okrągło” to dzieło marki MUDUKO. Pięknie ilustrowane karty, ręką autorki ilustracji do hitowej gry Kaleidos – utalentowanej ilustratorki Eleny Prette. To dzięki tej grze natknęłam się na Kaleidosa i już chce mieć go na swej półce. Karty do gry w „Na Okrągło” mają nietypowy okrągły kształt, i zapakowane są w niewielkich rozmiarów kolorowe pudełko z szufladką. Ta gra sprawdzi się jako prezent, na bank będzie trafiony.

Znacie? Jeśli nie to musicie poznać <3 I jedną i drugą. „Na okrągło”, my gorąco już teraz polecamy <3

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x